Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'na yönelik iğrenç paylaşımlarda bulunan şahıs için kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi....

Davutoğlu’na yönelik iğrenç paylaşımlarda bulunan şahıs için kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Abdullah Başçı isyan etti!

Geçtiğimiz aylarda sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na yönelik küfür ve hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan şahısla ilgili olarak Davutoğlu’nun avukatı Ahmet Başçı harekete geçmiş ve savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Şüphelinin, Facebook hesabının kendisine ait olmadığını beyan etmesi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise Kovuşturma yapılmasına yer olmadığına ilişkin bir karar verdi.

Resim

Kararı, Davutoğlu’nun avukatı Ahmet Başçı Twitter hesabı üzerinden paylaşarak “Sayın Ahmet Davutoğlu’na (buradan paylaşamayacağım şiddette küfürler yağdıran) şüpheliyi “hesap bana ait değil” savunmasıyla yargılamıyorlar. Hem emniyetin tespitlerinin aksine hemde başkaca hiç bir araştırma yapmaksızın. Hukuku katlettiniz. Utanın.” şeklinde duyurdu.

Bunun üzerine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı da kişisel Twitter hesabı üzerinden karara ilişkin bir yorum yaptı. Başçı, “Güce tapan yargı mensupları; Adalet, hak ve hukuk bir gün sizede lazım olacak. Bunu unutmayın.” ifadelerini kullanarak adeta karar isyan etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri