Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu’ndan 29 Ekim'de anlamlı Cumhuriyet Bayramı videosu

Davutoğlu’ndan 29 Ekim’de anlamlı Cumhuriyet Bayramı videosu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılında bir kutlama yayınlarken, anlamlı bir video paylaştı. 

Davutoğlu’nun sosyal medya hesaplarından “Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümü kutlu olsun! Milli Mücadeleyi Cumhuriyet’le taçlandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları saygı ve rahmetle anıyoruz. Demokrasi ile taçlanan Cumhuriyet Gelecek’tir!” notuyla paylaşılan videoda şu ifadeler yer alıyor: 

Davutoğlu’ndan 29 ekim mesajı

Unuttuğumuz anda, anladık değerini. Sadece bir kelime değilmiş, liyakatmiş. Bir köy çocuğunun ülke yönetimine gelebilmesiymiş. Haksızlıklara karşı, sesimizi duyurabilmemizin anahtarıymış. Farklılıklarımıza rağmen itirazımızın değerini ona borçluymuşuz. Asgari ücretli bir babanın çocuğuna mahçup olmamasıymış mesela. Varlığımızı sürdürebilmek istiyorsak, birliğimizi sağlayan da oymuş. Aşağılanmamakmış, ezilmemekmiş, hor görülmemekmiş. Şimdi anladık ki, biz O’ymuşuz, O da biz. Cumhuriyet… Yüzüncü yılına iki kala, tam zamanında Cumhuriyet diyoruz. Cumhuriyet Gelecektir. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri