Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan AK Parti'ye flaş Ayasofya cevabı

Davutoğlu’ndan AK Parti’ye flaş Ayasofya cevabı

AK Parti’nin açılışına davet etmediği Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun Batman’daki gündem maddelerinden biri de Ayasofya’ydı. İktidara Batman’dan seslenen Davutoğlu, “Allah’ın mescidine kimlerin girip giremeyeceğine bu iktidar karar verdi dün” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Batman il kongresinde Ayasofya Camii’nin açılışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ayrımcılığın cami açılışına da taşındığını vurgulayan Davutoğlu, “Allah’ın mescidine kimlerin girip giremeyeceğine bu iktidar karar verdi dün. Katılamadığımız için değil, muhataplarımızın bu duruma düşmesine üzülüyoruz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Batman il kongresinde açıklamalarda bulundu.

Ana dilin eğitim ve sosyal hayatta öğretilmesinin toplumsal barış ve dayanışmayı tahkim edeceğine inandığını söyleyen Davutoğlu, “Yurt dışında bana ‘prime minister’ dendiğinde rahatsız olmayanlar, ‘serok vezir’ dendiğinde niye rahatsız oluyor? Bu toprakların has dili olan Kürtçe olarak seslenildiğinde niye rahatsız oluyorlar?” diye sordu.

Davutoğlu: Kayyım uygulamalarına son vereceğiz

“Batmanlı kardeşlerimizin huzurlu hissetmedikleri bir ülkede hiçbirimiz huzurlu olamayız” diyen Davutoğlu, seçilmişlerin değil, atanmış kayyumların uygulamalarına son vereceklerini söyleyerek sözlerini şu şekilde noktaladı:

“İktidar, her alanda sürdürdüğü ayrımcılığı dün Ayasofya’ya da taşımıştır. Dün ortak bir onuru ve sevinci yaşama hazırlığındayken sergilenen tutum bu sevince gölge düşürmüştür. Allah’ın mescidine kimlerin girip giremeyeceğine bu iktidar karar verdi dün. Katılamadığımız için değil, muhataplarımızın bu duruma düşmesine üzülüyoruz” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri