Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan asgari ücret çıkışı: Faize milyarlar bulan iktidar, emekçilerimizi açlık sınırında bir...

Davutoğlu’ndan asgari ücret çıkışı: Faize milyarlar bulan iktidar, emekçilerimizi açlık sınırında bir asgari ücrete mahkum etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yeni açıklanan asgari ücrete sert tepki gösterdi

Aile, Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Bugün yapılan kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek 2021 yılı için asgari ücret tutarını açıkladı. Bakan Selçuk, 2021 yılında geçerli olacak asgari ücret brüt 3.577 lira net 2.825 lira olduğunu duyurmuştu.

Açıklamanın ardından Gelecek Partisi’nden ilk tepki Parti Sözcüsü Serkan Özcan’dan gelmişti. Özcan, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İktidar tercihini yapmıştır. Yandaş müteahhite 2021 bütçesinden 30 milyar TL, asgari ücretliye 500 TL” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirmişti.

Partiden ikinci açıklama ise Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Gelecek Partisi lideri, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “İktidar bu zor zamanda evine ekmek götürme derdinde olan işçiyi gözden çıkardı!” ifadelerine yer verdi.

Davutoğlu’nun yeni açıklanan asgari ücret tutarına ilişkin yaptığı açıklama şöyle: “Yeni asgari ücretle hükümet tercihini yaptı! İktidar bu zor zamanda evine ekmek götürme derdinde olan işçiyi gözden çıkardı! Faize, yandaş müteahhitlere milyarlar bulan iktidar, emekçilerimizi açlık sınırında bir asgari ücrete mahkum etti. Biz Geleceğiz ve Sorunu Çözeceğiz!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri