Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Bahçeli'ye "Biji Serok Davutoğlu" göndermesi: Daha sık söyleyin, rahatsız olan rahatsız...

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye “Biji Serok Davutoğlu” göndermesi: Daha sık söyleyin, rahatsız olan rahatsız olsun

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Diyarbakır 1. Olağan Kongresi’nde konuştu. Konuşması sık sık “Biji Serok Davutoğlu” sloganlarıyla kesilen Davutoğlu, “Bunu daha çok söyleyin, duysunlar. Rahatsız olan rahatsız olsun” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Diyarbakır’da, partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresi’nde konuştu. Yüzlerce araçlık konvoy ve yoğun bir destekle karşılanan Davutoğlu, gündeme ve bölgeye dair önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşması sık sık “Biji Serok Davutoğlu” söylemleriyle kesilen Davutoğlu, kendisine “Serok Ahmet” diyen Bahçeli’ye göndermede bulunarak, “Sizlerle gurur duyuyorum. Bunu daha çok söyleyin, duysunlar. Rahatsız olan rahatsız olsun” dedi.

Hatırlanacağı üzere Davutoğlu, daha önce de kendisine “Biji Serok Ahmet Davutoğlu” denilmesini eleştirenlere, “Bana ecnebi diliyle “Prime Minister Davutoğlu” denildiğinde rahatsız olmuyorsunuz da, bu toprakların saf dili olan Kürtçemiz ile “Biji Serok Davutoğlu” denildiğinde neden rahatsız oluyorsunuz?” cümlesiyle cevap vermişti.

Davutoğlu’nun Diyarbakır’daki konuşmasından satır başları şu şekilde:

Değerli kardeşlerim, biliyorum bu aziz ve güzide şehrimiz, güzel insanlarımız büyük acılar yaşadı. Uzun bir süre karanlıklar yaşadı. Faili meçhuller, hukuksuzluklar… Onlarca yıl boyunca insan onuru, insan hakları ayaklar altına alındı. Çok acılar çektiniz ama umudunuzu da, bugün yüzünüzde gördüğüm tebessümü de hiç kaybetmediniz. Allah tebessümünüzü eksik etmesin. Bizler de bu acıları unutmuş değiliz. Ülkemizin ve Diyarbekirimizin acılarını en derinden hissettik her zaman. Bu acıları yakından hissetmiş ve ülke yönetiminde bulunduğu süre boyunca bu acıların bir daha yaşanmaması için çaba sarfetmiş bir kardeşiniz olarak karşınızdayım. Bütün ünvanlar ve makamlar geride kaldı ama biz ezeli ve ebedi kardeşler olarak Diyarbekirdeyiz ve Diyarbekirde olacağız. Bizler bu acıları bitirmek, toplumsal yaraları sarmak, her türlü ötekileştirmeyi sonlandırmak ve rabbimizin insana bahşettiği haklarını teslim etmek ve adaleti tesis etmek için elimizden gelen çabayı göstermeye gayret ettik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz.

NE KAYYUM, NE DE KCK KOMİSERİ

Derinleşen kimlik sorunlarını, aidiyet sorunlarını ortadan kaldırmak için büyük bir çaba sarf ettik. Bu yolda büyük mesafeler de kat etmiştik. Ancak maalesef bir taraftan PKK terörü, diğer taraftan bu terörden beslenenler sizlere, ülkemize ve milletimize huzuru, adaleti ve insan onuruna yakışır bir hayatı çok gördüler. Önce Kürdü bir mesele haline getirdiler, sonra da Kürt meselesini çözümsüzlüğe mahkum ettiler. Köhne bir siyaset anlayışı ve darbe ürünü bir anayasa ile insanımızı ayrıştırıp durdular. Bunların bildiği sizin oyunuzu almak, alamıyorlarsa da sizlere bir kayyum gönderip arkalarını size dönüp gitmek. Ne kayyum, ne KCK komiseri. Demokratik ve bütün bir Diyarbekir halkının iradesine dayanan bir sistem öngörüyoruz. Sizi yoksulluğa ve korkuya mahkum ederek iktidar kuranların düzenini bitireceğiz. Bunların düzeni yasaklar düzenidir. Gelecek Partisi KCK düzeninin de, kayyum düzeninin de bitmesi için yola çıkmıştır. Milletimiz cesurdur, sizin her türlü bedeli göze alarak ayakta olduğunuzu görüyorum. Bizi kucaklayan Diyarbekire minnettarım. Bunların çarpık düzenine de sizlerle birlikte dur diyeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri