Ana SayfaTürkiyeBiji serok Erdoğan sloganlarının ardından Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye flaş çağrı

Biji serok Erdoğan sloganlarının ardından Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye flaş çağrı

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır'da 'biji serok Erdoğan' sloganlarıyla karşılanırken, Davutoğlu'dan Bahçeli'ye ses getiren bir çağrı geldi.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da ‘biji serok Erdoğan’ sloganlarıyla karşılanırken, Davutoğlu’dan Bahçeli’ye ses getiren bir çağrı geldi.

Davutoğlu, Diyarbakır’da Cumhurbaşkanı için atılan “Biji Serok Erdoğan” sloganlarını hatırlatıp, kendisine “Serok Ahmet” üzerinden yüklenen Bahçeli’ye “Bu konudaki düşüncen ne” diye sordu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır’da AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuşurken partililerin Kürtçe “Biji, Serok Erdoğan” şeklinde sloganı atması üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu.

Günboyu’na konuşan Ahmet Davutoğlu, kendisine “Serok Ahmet” diye yüklenen Bahçeli’ye seslenerek, “Öncelikle Sayın Devlet Bahçeli’nin bu konudaki düşünceleri neler merak ediyoruz. Ama hem Diyarbakır halkı hem de bütün Türkiye, Cumhur İttifakı’nın ilkeler çerçevesinde kurulmuş ittifak değil, çelişkilerle dolu çarpık bir ittifak olduğunu görmüştür” dedi.

Bahçeli’nin serok Ahmet takıntısı

Davutoğlu, AKP Genel Başkanı ve Başbakanlığı döneminde Diyarbakır’da düzenlediği mitingde vatandaşlar hep bir ağızdan ‘Serok Ahmet’ (Lider Ahmet) diye tezahürat yapınca, “Birileri beğenmese de ben serok demenizi beğeniyorum” karşılığını vererek “Ser çava, Ser sera” (Başım gözüm üstüne) sözleriyle Kürtçe cevap vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri