Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Terörle mücadelede bizi yalnız bıraktı! Eğer o defter açılırsa insan...

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye: Terörle mücadelede bizi yalnız bıraktı! Eğer o defter açılırsa insan içine çıkamaz

Ahmet Davutoğlu’nun Sakarya’da kullandığı “Terör defteri açılırsa bazıları insan içine çıkamaz” şeklindeki ifadeler bazı haber siteleri tarafından çarpıtılarak açıklamanın hedefinin Erdoğan olduğunu iddia etti. Ancak durum çok başka.

Ahmet Davutoğlu Sakarya’da ne demişti?

Ahmet Davutoğlu hendek terörünün zirve yaptığı günlere ilişkin şu çarpıcı ifadelerle Bahçeli’yi işaret etmişti Sakarya’da:

Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok kişi insan içine çıkamaz. 23 Haziran’da Meclis çoğunluğu olmayan, geçici bir hükümet olarak bütün güvenlik birimlerini topladık ve dedik ki, bu gece bunların haddi bildirilecek ve bu ülkede tek bir sokakta dahi hendek, barikat, çukur kalmayacak, tek bir yerde dahi sahte mahkemevari kamu düzenini bozan unsur kalmayacaktır.” diyerek devam eden Davutoğlu, “Ama onlar 23 Haziran ile 7 Kasım arası Terörle Mücadelenin kimin tarafından yürütüldüğünü hafızalardan silmek istiyorlar.

Son günlerde MHP’den yoğun saldırılar geliyor. Biz terörle mücadelenin devam ettiği bütün ilçeleri gezerken, askerimiz ve polisimiz ile birlikte mücadele ederken, 17 Ağustos’ta Sayın Bahçeli götürdüğümüz hükümet teklifini reddetti. Terörle mücadele günlerinde ülkeyi hükümetsiz bırakmayalım dediğimizde bütün bu tekliflere hayır dedi. Ve bizi terörle mücadelede tek başımıza bıraktı.”

İşaret edilen kişi Erdoğan değil Bahçeli’ydi

Ahmet Davutoğlu’nun Sakarya’da isim de vererek söylediği sözlerin adresi doğrudan Bahçeli. Yani Davutoğlu bazı haber sitelerinin iddia ettiği gibi “Terör defteri açılırsa bazıları insan içine çıkamaz” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı değil MHP lideri Devlet Bahçeli’yi işaret etti.

Bahçeli ne demişti?

HDP’li 3 belediye başkanının görevden alınıp yerlerine kayyum atanmasına hem Abdullah Gül hem Ahmet Davutoğlu hukuki gerekçelerle karşı çıkmıştı. Bahçeli de Davutoğlu’na ‘Serok Ahmet’ diye seslenerek “11.Cumhurbaşkanıyla birlikte sabık Başbakan Serok Ahmet’in aynı anda PKK’nın tezlerine bodoslama destek vermeleri, öne çıkmaları, adeta paylaştırılmış görevlerini titizlikle yerine getirmeleridir. Geçmişleriyle çelişen, bir zamanlar taşıdıkları tarihi görevlerle tezada düşen bu iki şahsın hükümete duydukları husumet gözlerini kör, vicdanlarını da esir etmiştir. 11.Cumhurbaşkanı’nın “Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının bu şekilde görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır” demişti.

Bahçeli aynıca yine Davutoğlu ve Gül’ü hedef alıp, “Çok güzel şeyler olacak müjdesiyle yıkım sürecinin fitilini tutuşturan bozuk zihniyetin tastamam aynısı ve devamıdır. Fırat’ın doğusuna suskun, İdlib’teki gelişmelere sessiz, küresel oyunlara itirazsız, hainlere tepkisiz kalanların bir ara Türk milletinin oy ve desteğiyle devletin en tepesinde bulunmaları hakikaten de çok düşündürücü bir kayıp ve handikaptır.” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz