Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Onları da mı susturmak istiyorsunuz

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye: Onları da mı susturmak istiyorsunuz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Selçuk Özdağ'a yapılan saldırının ardından partisinin İstanbul İl Başkanlığı'na yaptığı 'geçmiş olsun' ziyaretinin ardından CHP lideri ile birlikte kameralar karşısına geçti

CHP Genel Başkanı ile birlikte kameralar karşısına geçen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli’nin bugün yaptığı çıkışları değerlendirdi.

Bahçeli hesap soracaksa ‘Serok Apo’ diyenlerden hesap sorsun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı ‘Serok Ahmet’ çıkışına yanıt veren Davutoğlu, “Sayın Bahçeli yine yaptı, “Serok Ahmet” diyerek benim üzerimden Kürtçe’ye de hakaret ediyor. Güya ben bundan alınacağım. Bu toprakların dili olan Kürtçe, Feqiye Teyran’ın Kürtçesi, Yunus Emre’nin Türkçesi gibi azizdir. Dilleri aziz kılan, dillerle neyin ifade edildiğidir. Güzel Türkçemizi Yusuf Has Hacip gibi de konuşabilirsiniz, Sayın Bahçeli gibi tehdit ve hakaret dili de kullanabilirsiniz. Dili değerli kılan muhtevasıdır. Eğer Bahçeli hesap soracaksa birilerinden, bir seçim kazanmak uğruna “Serok Apo” diyenlerden, mektup getirenlerden hesap sorsun. Terörist başının kardeşini TRT’ye çıkartanlardan hesap sorsun” dedi.

“Bereketsizlik” ithamına yanıt: 2001’de olduğu gibi ülkenin bereketi kesildi!

MHP Genel Başkanının “Serok Ahmet’in gündemde olduğu her dönemde Türkiye’de bir sorun olmuştur. Bu şahıs bereketsizliğinin faturasını önce şahsına kesmelidir. MHP’yle didişmek onun haddi ve havsalasının alacağı bir konu değildir. Hangi şaibeli odaklara el açtığı artık ortadadır” sözlerine de cevap veren Davutoğlu, şunları kaydetti:

Bizim olduğumuz dönemde “bereketsizlik” olduğunu söylüyor. Başbakanlığı bıraktığımızda 11 bin dolar kişi başına düşen gelir vardı. 8 bin dolara düştü. Değişen ne? Biz görevi bıraktık koalisyon ortağı olarak Bahçeli devreye girdi. Bahçeli ne zaman devreye girdiyse, aynen 2001’de olduğu gibi, 3 senedir de bu ülkenin bereketi kesildi.

Gazetecilerle ne alıp veremediğiniz var?

Bahçeli’nin bugün yaptığı açıklamalarda doğrudan KARAR yazarları Taha Akyol, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’u hedef göstermesine ilişkin de konuşan Ahmet Davutoğlu, “Hadi bizi siyasi rakip diye hedef gösterdiniz. Gazetecilerle ne alıp veremediğiniz var? Özgürce yazan bir avuç gazeteci kaldı onlarıda mı susturmak istiyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri