Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Birleşmiş Milletler'e flaş çağrı

Davutoğlu’ndan Birleşmiş Milletler’e flaş çağrı

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, twitter’dan yayınladığı mesajda Birleşmiş Milletler’e çok önemli bir çağrıda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından ve partisinin internet sayfasından, Dünya Sağlık Günü’ne ilişkin hem Türkçe hem de İngilizce mesaj yayınladı. Birleşmiş Milletler’e (BM) çağrıda bulunan Davutoğlu, “ 2020 Dünya Hemşireler ve Ebeler Yılı’na paralel olarak, 2020 yılını ‘Dünya Sağlık Dayanışma Yılı’ ilan edilmesi çağrısında bulunuyoruz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu,  sosyal medya hesabından ve partisinin internet sitesinden Dünya Sağlık Günü’ne ilişkin Türkçe ve İngilizce mesaj yayınladı.

Mesajda corona virüsü ile amansız mücadelesine devam eden sağlık çalışanlarını kutlayan Davutoğlu, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres’in, küresel dayanışma ve uluslararası iş birliğinin arttırılması çağrısına da destek verdi.

Birleşmiş Milletler’e de çağrıda bulunan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

Bu dayanışma ruhu içinde hali hazırda kutlanan ‘2020 Dünya Hemşireler ve Ebeler Yılı’na paralel olarak, 2020 yılını ‘Dünya Sağlık Dayanışma Yılı’ ilan edilmesi çağrısında bulunuyoruz. Hep birlikte var olacak, başaracak ve kazanacağız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri