Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Boğaziçi'ndeki LGBT bayraklı Kabe resmine tepki

Davutoğlu’ndan Boğaziçi’ndeki LGBT bayraklı Kabe resmine tepki

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki meydanlardan birine asılan LGBT bayraklı Kabe resmine tepki gösterdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Boğaziçi Üniversitesi’ndeki meydanlardan birinde sergilenen ve Kabe’nin yanında LGBT bayrağı iliştirilen resme tepki gösterdi.

Davutoğlu, paylaşımında “Kıblemiz, mukaddesimiz Kabe-i Muazzama’nın bir provakasyona alet edilmesi kabul edilemez, bu saygısızlığı ve çirkinliği şiddetle kınıyorum. İnançlarımıza, kutsal değerlerimize yapılan hakaretler ve saldırılar karşısında herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. #KabeKutsalımızdır” ifadelerine yer verdi.

Ne olmuştu?

Boğaziçi Üniversitesi’nde kurulan meydan sergisinde Kabe figürü etrafına LGTBİ+ bayrakları çizilmiş bir görsele yer verildi. Ardından Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü konuyu sosyal medya üzerinden gündeme taşıyarak rahatsızlığını dile getirdi.

İstanbul başsavcılığı sorumlular hakkında ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama’ suçundan soruşturma açıldığını bildirdi. Sonrasında ise konuya ilişkin dört öğrencinin gözaltına alındığı açıklandı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe fotoğrafı skandalı! 4 LGBT'li gözaltında -  Internet Haber

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri