Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu’ndan Çakıcı açıklaması: İktidarın cevap vermesi gerekiyor

Davutoğlu’ndan Çakıcı açıklaması: İktidarın cevap vermesi gerekiyor

Davutoğlu, “Kimse ana muhalefet liderini tehdit edemez” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” modeli görüşmeleri kapsamında bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Düzenlenen toplantının ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenlerken, Davutoğlu, Alaattin Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine tepki gösterdi.

Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Sayın Genel Başkan’a siyasi bir eleştiri dolayısıyla yöneltilen tehditler konusunda ise, kesinlikle öncelikle iktidarın bu konuya cevap vermesi gerekiyor. Burada hukuk kuralları işler ve anayasal bir konuma sahip olan ana muhalefet lideri hiçbir kimse tarafından tehdit edilemez, hakarete uğrayamaz.

Burada Sayın Genel Başkan’ın tepki vermesine gerek olmaksızın, başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere bu ülkenin yönetiminden biz sorumluyuz kimse hele hele bir siyasi lideri tehdit edilemez denebilmesi lazım.

Bu denmediği için bugün problem var. Reformlardan bahsedldiği günlerde eğer bi siyasi parti lideri açık şekilde tehdit ediliyorsa, öbür tarafta da toplum ayrıştırılıyorsa bunun sorumlusu iktidar olur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri