Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Diyarbakır annelerine özel ziyaret

Davutoğlu’ndan Diyarbakır annelerine özel ziyaret

Gelecek Partisi il başkanlığının açılışı ve bir dizi temasta bulunmak üzere Diyarbakır’a giden Davutoğlu’nun duraklarından biri de Diyarbakır anneleri oldu.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 3 Eylül 2019’dan beri oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri ile görüştü. Ziyaret esnasında duygusal anlar yaşandı. Evlat nöbeti tutan anneler kimi zaman gözyaşlarını tutamadı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri ziyaret etti.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 741’inci gününde sürüyor.

Kentteki temasları kapsamında eşi Sare Davutoğlu ve beraberindeki partililerle HDP il binası önüne gelen Davutoğlu, burada evlat nöbeti tutan anne ve babalarla görüştü.

Oğlu Özkan için eylem yapan Süleyman Aydın bu sırada Davutoğlu’na, “Diyarbakır annelerine sahip çıkmadınız. HDP’ye destek veriyorsunuz.” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

Davutoğlu da bunun üzerine, “Ben kimseye destek vermiyorum. Onun için buradayım. Ailelere sahip çıktım. Onlara önce ben sahip çıktım. Bu aileleri ilk önce ben ağırladım Başbakanlıkta. Biz bu çocuklara sahip çıkacağız.” dedi.

Ziyaret sırasında bazı annelerin gözyaşı döktüğü görüldü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri