Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Erdoğan ve Bahçeli'ye: Seksenli yıllarda Türk kimliğini ve Türkçeyi yasaklayan Bulgaristan’ın...

Davutoğlu’ndan Erdoğan ve Bahçeli’ye: Seksenli yıllarda Türk kimliğini ve Türkçeyi yasaklayan Bulgaristan’ın bile imza attığı bu metne imza atmaktan sizi alıkoyan nedir?

Ahmet Davutoğlu, partisinin Mersin İl Kongresi'nde Erdoğan ve Bahçeli'yi Doğu Türkistan üzerinden topa tuttu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, il kongresi için gittiği Mersin’de Erdoğan ve Bahçeli’ye sert eleştiriler yöneltti.

Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dikkat çeken Ahmet Davutoğlu, 39 ülkenin Çin’e gönderdiği uyarı mektubunda Türkiye’nin imzasının bulunmamasına sert tepki göstererek “Doğu Türkistan’da yaşananlar konusunda BM’de 39 ülke tarafından imzalanan Çin’e uyarı mektubunda Türkiye’nin imzasının bulunmaması sizin en büyük ayıplarınızdan bir olarak tarihe yazılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Türk kimliğini yasaklayan Bulgaristan’ın bile imza attığı metne imza atmaktan sizi alıkoyan nedir?

“Seksenli yıllarda Türk kimliğini ve Türkçeyi yasaklayan Bulgaristan’ın bile imza attığı bu metne imza atmaktan sizi alıkoyan saik nedir?” diyen Davutoğlu, “Şimdi Sayın Erdoğan’a ve Sayın Bahçeli’ye sormak biizm hakkımız, cevplamak onların sorumluluğudur.” diye konuştu.

Kaça sattınız Doğu Türkistan’ı?

Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: Hangi ekonomik çıkar için Çin’e sessiz kalıyorsunuz? Kaç kuruşa “Çin aleyhine yayınlara bile müsaade etmiyoruz” açıklaması yaptınız? Kaç kuruşa üç beş tane mazlum Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi şehir girişlerinde polislerle engelliyorsunuz? Hepsinden önemlisi kaç kuruşa BM’de “İtalya’nın, Hollanda’nın, ABD’nin hatta Bulgaristan’ın, Bosna Hersek’in, Hırvatistan’ın” bile imza koyduğu “Çin’in Uygurlara yaptığı zulmü telin” eden mektuba imza koymadınız? Çin’den gelmesini beklediğiniz ama bir türlü gelmeyen dövizlerin sesi mazlumların sesinden daha mı değerli sizin için? Hani dünya beşten büyüktü? Çin’in o beşin içinde olduğunu unuttunuz galiba! Hani Erdoğan mazlumların sesi, Bahçeli dış Türklerin hamisiydi? Çin ile olan aidiyet bağı aşikar olan Perinçek’in sesi ve iradesi onlardan baskın mı çıktı? Bu nasıl bir esarettir? Nasıl bir izzetsizliktir? Kaça sattınız Doğu Türkistan’ı? Uyguların canı kaç para sizin defterinizde? 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri