Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Erdoğan'a 'kabile devleti' yanıtı: Kabile devletinin ölçüsü seçim yapmak değildir, seçim...

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a ‘kabile devleti’ yanıtı: Kabile devletinin ölçüsü seçim yapmak değildir, seçim yapmak demokrasinin ölçüsüdür

Partisinin il başkanları toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Ahmet Davutoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti teşkilatlarına yönelik yaptığı “aşiretleşmeyin” çıkışını yorumladı.

Gelecek Partisi’nin 7. İl Başkanları toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Davutoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulunurken hedefinde Erdoğan’ın yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de vardı.

Erken seçimden bahsetmelerinin iktidarda rahatsızlık yarattığını dile getiren Ahmet Davutoğlu, “Ülkeyi doğru dürüst yönetsinler, erken seçimden kimse bahsetmez” dedi.

Her gün erken seçim diyeceğiz

“Ülkede vatandaşlarımız sefalet içindeyse, yolsuzluk diz boyuysa, ülkenin onuru dışarda yerle bir edilmişse biz her gün erken seçim istiyoruz demeye devam edeceğiz.” diyen Gelecek Partisi lideri sözlerine şöyle devam etti: AK Parti Genel Başkanı dedi ki; erken seçimler kabile devletinde olur. Siz daha 2018 Mart’ında ‘erken seçimden bahsetmek vatana ihanettir’ demişsiniz. Nisan’da Bahçeli ‘Erken seçim lazım’ demiş. Haziran’da seçim olmuş. Halk size bir daha inanır mı?

Kabile devleti sözlerine yanıt

“Kabile devletinin ölçüsü seçim yapmak değildir. Seçim yapmak demokrasinin ölçüsüdür. ‘Bu can bu tendeyken Brunson’u kimse alamaz’ diyor. Sonra bir tehdit alıp Brunson’u hemen bırakıyor. Kabile devleti anlayışı budur. Sen, sana ‘ahmak olma’ diyen bir devlet başkanının mektubunu sineye çekebilirsin ama bu millet çekmez.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri