Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Fahrettin Koca'ya çok sert 'vaka sayısı' tepkisi: Aklımızla dalga geçmeyin!

Davutoğlu’ndan Fahrettin Koca’ya çok sert ‘vaka sayısı’ tepkisi: Aklımızla dalga geçmeyin!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamalar sonrası eleştirilerin odağı haline gelmişti. Koca'ya bir tepki de Davutoğlu'ndan geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının seyrine ilişkin yaptığı açıklamayla eleştirilerin odağı haline gelmişti.

Bakan Koca ‘vaka ve hasta’ kavramlarının ayrımına dikkat çekerek, günlük olarak paylaşılan tabloda, sadece semptom gösterenlerin yer aldığını ifade etmiş ve kendisine çeşitli kesimlerden ağır eleştiriler yöneltilmişti.

Gerçekleri saklayarak krizi yönetemezsiniz!

Fahrettin Koca’ya bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Davutoğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Aklımızla dalga geçmeyin” diyerek Sağlık Bakanı’na sert sözlerle yüklendi.

Gelecek Partisi lideri, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: Rakamlarla oynayarak, gerçekleri saklayarak krizi yönetemezsiniz. Koronavirüs rakamlarının hiçbir inandırıcılığı kalmadı. Dürüst olacaksınız, şeffaf olacaksınız ki insanlar size inansın, size güvensin. Vaka sayısı, hasta sayısı ayrı diyerek aklımızla dalga geçmeyin.

Bakan Koca ne demişti?

“Her vaka hasta değildir. Çünkü testi pozitif çıktığı halde hiçbir semptom göstermeyenler var. Büyük çoğunluğu bunlar oluşturuyor. Her gün açıklanan ve üzerinde durduğumuz yeni hasta sayısı asıl dikkat konusu olmalıdır. Durumun özeti şudur; test sonucu pozitif çıkanların her biri birer vakadır. Bunların büyük kısmı belirti göstermeyen, kalan kişiler ise bulgusu olup tedavi altına alan hastalardır. Bir kısmını evde bir kısmını hastanede tedavi ediyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri