Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Filistin Büyükelçiliği'ne taziye ziyareti

Davutoğlu’ndan Filistin Büyükelçiliği’ne taziye ziyareti

10 Mayıs'tan bu yana İsrail saldırıları altında olan ve 250'ye yakın şehit veren Filistin'de bilanço her geçen gün ağırlaşıyor

İsrail’in Ramazan ayında Filistin’e yönelik başlattığı saldırılar sonucu, ülkenin sağlık bakanlığı tarafından şu ana dek 250’ye yakın şehit ve binlerce yaralı bildirildi.

İsrail’in katliamları dünyanın her köşesinden çeşitli ırk ve inanç grupları tarafından lanetlenirken Gelecek Partisi de partinin çeşitli kademelerinden verdiği tepkilerle saldırıların başladığı günden bu yana sürecin takipçisi oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün Filistin Büyükelçiliği’ne giderek şehitler için Büyükelçi Faid Mustafa’ya İsrail saldırıları sonucu hayatını kaybedenler için başsağlığında bulundu. Davutoğlu’na ziyareti sırasında Genel Sekreter Kani Torun ile Genel Başkan Yardımcıları Serap Yazıcı ve Ümit Yardım da eşlik etti.

Davutoğlu, ayrıca Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a iletilmek üzere kaleme aldığı bir mektubu da Büyükelçi Mustafa’ya teslim etti.

Ziyarete ilişkin kişisel sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımda bulunan Gelecek Partisi lideri, Filistin Devlet Başkanı Abbas’tan ‘kardeşim’ diye söz etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri