Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret

Davutoğlu’ndan Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, son günlerde gazetecilere yönelik artan saldırı, hedef gösterme ve şiddet olaylarının ardından Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Davutoğlu’na Genel Başkan Danışmanı Tülin Dinçelli’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Serkan Özcan ve Mustafa Mente’nin yanı sıra Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin de eşlik etti.

Burada, Başkan Turgay Olcayto, Başkan Vekili Vahap Munyar ve Genel Sekreter Sibel Güneş tarafından karşılanan Gelecek Partisi heyeti, gazetecilerle bir süre sohbet etti.

Ziyarette gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırıların demokrasiye yönelik bir saldırı olduğuna işaret eden Ahmet Davutoğlu, “Üyeniz olsun, olmasın tüm gazeteciler adına geçmiş olsun ziyareti için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne geldim. İnsan onuruna aykırı bir şekilde gazetecilere, siyasetçilere saldırılar yapılmıştır. Dayanışma amacıyla Yeniçağ ve Karar gazetelerine de gittim. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne de dayanışma için geldim. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin varlığını çok önemsiyorum. Hala Babıali de olması da çok anlamlı. Gazetecilerin engellenmeden, halk için haberlerini özgürce yapabilmesini istiyorum”  dedi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu:

“Gazeteciler açısından çok karanlık günler yaşıyoruz. Gazetecilerin kapı önlerinde pusu kurulup dövülmesi demokrasi açısından kaygı verici. Üyemiz Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu evinin önünde saldırıya uğradı. Üzerine araç sürülerek canına kast edildi. Karar Gazetesi yazarları Üyemiz Taha Akyol ile gazeteciler Yıldıray Oğur ve Elif Çakır siyasetçiler tarafından hedef gösterildi. Gazetecilerin haber yapmasından neden bu kadar endişe ediliyor? Meslektaşlarımızın can güvenliği de tüm yurttaşlar gibi devletin güvencesi altında olmak zorunda. Halkın haber alma, bilgilenme ve doğru habere ulaşabilmesi, demokrasinin gerçekleşmesi ancak bu sayede mümkün olabilir. Türkiye’de en kısa sürede parlamenter rejime geçilmesini, hak ihlallerinin son bulmasını, haberin serbestçe dolaşımının sağlanmasını, meslektaşlarımıza saldıranların cezalandırılmasını istiyoruz.”

Ahmet Davutoğlu, ziyarete ilişkin kişisel sosyal medya hesabından da paylaşımda bulundu. Gelecek Partisi lideri, paylaşımında “Son dönemde artan tehdit ve saldırılara karşı her zaman gazeteci dostlarımızın yanındayız. Dün Yeniçağ ve Karar gazetelerini ziyaret ettik, bugün de Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret gerçekleştirerek desteğimizi vurguladık. Özgür basın demokrasinin olmazsa olmazıdır!” ifadelerine yer vererek ziyaretten kareler paylaştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri