Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan hayat kurtaran kahraman gazeteciye özel plaket

Davutoğlu’ndan hayat kurtaran kahraman gazeteciye özel plaket

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Bursa’da düzenlenen “Kadınlar için Gelecek” programında kahraman gazeteciye plaket verdi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Bursa’da düzenlenen “Kadınlar için Gelecek” programında kahraman gazeteciye plaket verdi.

Konuşmasında eğitim ve çalışma hayatında kadınların karşılaştıkları güçlüklere değinen Davutoğlu, “Kız çocuklarımızın eğitimi konusunda gösterdiğimiz hassasiyet, ne kadar medeni olup olmadığımızın işaretidir” dedi.

Kadınların birçok yerde erkeklerden daha düşük ücretlere çalıştırılarak istismar edildiklerini de ifade eden Davutoğlu, “Kadınlara hamilelik, annelik gibi özel hallerde işlerini kaybetmeme garantisi verilmeli” dedi.

Davutoğlu ayrıca, kadınların annelik ile profesyonel iş hayatı arasında tercih yapmak zorunda bırakılmaması gerektiğini, ikisini de aynı anda temin edebilecek altyapının sağlanması gerektiğini söyledi.

Kahraman gazeteciye plaket

Konuşmasının ardından Davutoğlu, bıçak zoruyla taksiye bindirilip kaçırılmaya çalışılan kadını polis gelinceye kadar araçlarına alarak koruyan ve şüphelinin belinden bıçağı alıp sakinleştirmeye çalışan kahraman gazeteci Derya Evren’e bir plaket takdim etti.

Davutoğlu, “Derya hanıma bu plaketi verirken, erkeklere de bir çağrıda bulunmak istiyorum. Erkeklerin öncelikli görevleri herhangi bir kadına şiddet olayı gördüğünde müdahil olmak ve engellemek erkeklerin namus borcudur. Kadınları korumak erkeklerin namus borcudur. Kadın onurunu koruyan her erkek saygıya layıktır. Kadın onuru çiğnenirken, kadına karşı şiddet uygulanırken susan her erkek insanlık onuruna da, erkeklik onuruna da aykırı davranmış olur. Kadın onurunu korumak, hem kadınlarımızın hem erkeklerimizin ortak görevidir” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri