Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan hükümete asgari ücret çağrısı: vatandaşın cebine doğrudan girmesi gereken asgari ücret...

Davutoğlu’ndan hükümete asgari ücret çağrısı: vatandaşın cebine doğrudan girmesi gereken asgari ücret net 3 bin 300 TL’dir

Ahmet Davutoğlu, pandemi döneminde esnafın yaşadığı sıkıntıların yanı sıra asgari ücretle alakalı partisinin görüş ve önerilerini açıklamak için kameralar karşısına geçti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin asgari ücret ile esnafın pandemi döneminde yaşadığı sorunlara ilişkin çözüm önerilerini aktarmak için kameralar karşısına geçti.

Asgari ücretin net 3 bin 300 TL olması gerektiğini belirten Gelecek Partisi lideri, şu ifadeleri kullandı:

“Gelecek Partisi olarak önerimiz; Öncelikle bütün çalışanlara yönelik olarak, asgari ücret tutarı için tüm vergi, prim ve diğer yükler devlet tarafından yüklenilmesidir. Bundan sonra vatandaşın cebine doğrudan girmesi gereken asgari ücret net 3,300 TL” olarak belirlenmelidir.”

Yandaş müteahhitlere aktarılan kaynakların yanında 3 bin 300 TL’nin devede kulak olduğunu belirten Davutoğlu, şunları söyledi:

“Sağa sola, yandaş müteahhide, israf yatırımlarına, çarçur ettiğiniz kaynaklarımıza dağıttığınız rakamlara göre 3,300 TL devede kulaktır.

2021 senesinde ümidimiz; Milyonlarca asgari ücretlerinin 3,300 TL net ücret ile girmesi ve vergi yükünden kurtulması. Asgari ücreti, vergilerini de tekrar düzenledikten sonra net olarak 3.300 TL’ye muhakkak çıkarınız.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri