Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan İsrail - BAE- Bahreyn anlaşmasına tepki

Davutoğlu’ndan İsrail – BAE- Bahreyn anlaşmasına tepki

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında imzalanan "ilişkilerin normalleştirilmesi"ne yönelik anlaşmaya tepki gösterdi

İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında yapılan “ilişkilerin normalleştirilmesi”ne yönelik anlaşma, ABD Başkanı Donald Trump’ın ev sahipliğinde Beyaz Saray’da düzenlenen bir törenle imzalandı. İsrail ile BAE ve Bahreyn arasında varılan normalleşme anlaşmaları için resmi imza töreni, Beyaz Saray’da yapılırken törene Trump’ın yanı sıra, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyani katıldı.

Bu gayri meşru antlaşma Filistinlilere karşı suç işliyor

Gelecek Partisi lideri, Twitter üzerinden anlaşmayı sert ifadelerle eleştirdi.

Davutoğlu, “Bu gayri meşru antlaşma Filistinlilere karşı suç işliyor.” derken şu ifadeleri kullandı: “İsrail, BAE ve Bahreyn, bölgenin tarihi hafızasında kara bir leke olarak anılacak bir antlaşmayı imzaladılar. Balfour deklarasyonu ve Sykes-Picot antlaşmasının kirli geleneği üzerine inşa edilmiş bu gayri meşru antlaşma Filistinlilere karşı suç işliyor. Şiddetle kınıyorum.”


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri