Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu’ndan istifanın şekline eleştiri: Devlet geleneğimiz adına utanç verici

Davutoğlu’ndan istifanın şekline eleştiri: Devlet geleneğimiz adına utanç verici

Ahmet Davutoğlu, Berat Albayrak’ın istifası hakkında ses getiren yorumlar yaptı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin “Tam demokrasi için güçlendirilmiş parlamenter sistem modeli” toplantısında gündeme dair çarpıcı yorumlarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bir instagram paylaşımı ile istifa etmesi, henüz hiçbir kaynaktan resmi bir doğrulama gelmemiş olması, hatta iktidar yanlısı basının aradan geçen onca saate rağmen istifa haberini bile duyurmamış olması, Türkiye gündeminde en çok konuşulan konuların başında yer almaya devam ediyor.

İstifanın şeklinin Türkiye’nin devlet geleneği adına hicap verici olduğu yorumunda bulunan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları şu şekilde:

Bir bakanın muhatabından habersiz olarak istifa etmesi, bu istifayı da mertçe halkın önünde görünerek yapmaması ve sosyal medya üzerinden her türlü dedikoduya açık bir şekilde yapmış olması devlet geleneğimiz açısından hicap vericidir

Kendisinin de sık sık söylediği bir sözü hatırlatırım: Türkiye Cumhuriyeti bir aşiret devleti de değildir, kabile devleti değildir. İstifanın muhatabı önce üst makamlardır, sonra kamuoyudur.

Basın, basın olduğunu iddia ediyorsa artık hangi baskıyla karşı karşıya kalacaklarından bağımsız olarak görevlerini yapsınlar. Ana mecra kanallar bu olayı yok gördü. Bütün dünya basını bundan bahsederken basınımız sessizse artık iki elinizi başınızın arasına alın

BU TÜRKÇE İLE DEĞİL BAKANLIK, KÜÇÜK BİR KURUM BİLE YÖNETİLMEZ

Türkiye Cumhuriyetinde bakanlık makamına gelmiş birisinin böyle kötü bir Türkçe kullanmasına inanamadım. Bu Türkçe ile bırakın bakanlık idare etmeyi herhangi küçük bir kurum bile yönetilemez.

Türkiye Cumhuriyeti kimsenin şahsi mülkü değildir. Hiçbir ailenin de iç ilişkilerine de kaderine bağlayamaz. Onlar bilmiyorsa biz Gelecek Partisi olarak onlara adım adım onlara öğretmeye, halka da göstermeye devam edeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri