Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan ittifak göndermesi: Kendisi kurabilir ama karşı taraf kurmamalı

Davutoğlu’ndan ittifak göndermesi: Kendisi kurabilir ama karşı taraf kurmamalı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının konuğu oldu

FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olan Gelecek Partisi lideri, gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun ‘hayırlı olsun’ ziyaretini yorumlayan Davutoğlu, gündemdeki ittifak tartışmalarına da değindi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP heyetinin ziyareti sırasında ittifak konusunun gündeme gelmediğini dile getiren Ahmet Davutoğlu, siyasi parti liderlerinin birbirleriyle görüşmesinin ve istişarede bulunmasının önemine vurgu yaptı. Gelecek Partisi kurulduğundan bu yana iki bayram geçtiğini ve bayramlaşma taleplerinin AK Parti ve MHP dışındaki tüm partiler tarafından kabul edildiğini hatırlatan Davutoğlu, şöyle konuştu: “Biz iş birliği ve fikir birliği kavramını daha çok tercih ediyoruz. Sadece Sayın Kılıçdaroğlu ile değil bütün siyasiler arasında. Önce psikolojik bariyeri aşalım. Psikolojik olarak ülkenin içine girdiği bu dar kutuplaşmış siyasetin duvarlarını aşalım ama maalesef AK Parti’de ve MHP’de böyle bir irade yok.”

Kendisi kutuplaştırırken bir problem yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kutuplaştırma siyaseti izlediğini belirten Ahmet Davutoğlu, “Kendisi kutuplaştırırken ülkeyi hiçbir problem yok. Kendisi ittifak kurabilir ama karşı taraf kurmamalı. Kendisi kurarsa bu ülkenin geleceği için iyidir. Karşı tarafta hiçbir ittifak yapısı olmamalı. Bizim kanaatimiz ülkeyi böyle ikili kutuplaştırmalar yerine her konuda, her siyasi liderin herkesle konuşabilmeli, gerektiğinde televizyon ekranlarında tartışabilmeli.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı’nın verdiği görevi ihanet gibi tanımlayanlar var!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın dün yaptığı ‘istikşafi’ çıkışına da göndermede bulunan Gelecek Partisi lideri, “Hala, Kılıçdaroğlu ile Sayın Cumurbaşkanı’nın verdiği görev dolayısıyla yürüttüğüm koalisyon görüşmelerini bile ihanet gibi tanımlayanlar var. Tek başına iktidar kuramadığınız zaman olması gereken bu koalisyon görüşmeleridir. Doğal olanları bile anormal hale getirmiş bir siyaset psikolojisi var bugün. Yazılanlara, çizilenlere bakıyorum, Kılıçdaroğlu ile görüşmemi ihanet diye yorumlayanlar var. İstikşafi görüşmeler devam diye yorumlayanlar var. Her lider, herkesle konuşmalı.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri