Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Kaftancıoğlu yorumu: 7 yıl öncesine gidilecekse önce bazı gazetecilerin FETÖ'yü ve...

Davutoğlu’ndan Kaftancıoğlu yorumu: 7 yıl öncesine gidilecekse önce bazı gazetecilerin FETÖ’yü ve PKK’yı öven tweetlerine baksınlar

Bu sabah İsmail Küçükkaya’nın Fox Haber’deki programına konuk olan Davutoğlu, CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önce attığı tweetler nedeniyle verilen hapis cezasını eleştirdi. Davutoğlu, “Önce iktidara yakın gazetecilerin FETÖ’yü ve PKK’yı öven tweetlerine baksınlar” diye konuştu.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 7 yıl önceki tweetleri nedeniyle ceza verilmesiyle ilgili soruya da “Eğer 7 yıl önceki tweetler açılacaksa iktidar tarafı ve bu talimatları verenler, kendilerine yakın gazetecilerin, siyasilerin ‘F…’, PKK’yı öven tweetlerine baksınlar. PKK’nın renklerini tweetine koyarak propaganda yapanlar bugün iktidar gazetesinin baş yazarı konumundaysa sormak gerekir. Hangi tweetler sizin için devlete tehdit teşkil eder?” şeklinde cevap verdi.

Bazı gazeteciler çözüm sürecinde ve FETÖ’nün en güçlü olduğu zamanlarda neler yazmıştı twitter’da. Hatırlamak için tıklayın.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri