Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı

Davutoğlu’ndan Kanal İstanbul çıkışı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Tekirdağ İl Kongresinde hükumete ağır eleştirilerde bulundu. Davutoğlu'nun gündeminde Kanal İstanbul da vardı

Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresi için gittiği Tekirdağ’da yaptığı konuşmada hükumete sert sözlerle yüklenirken gündeminde Kanal İstanbul da vardı.

Kanal İstanbul projesinin Tekirdağ’ı İstanbul’dan, tüm Trakya’yı Anadolu’dan tamamıyla kopartacak, aradaki doğal bağı keseceğini vurgulayan Gelecek Partisi lideri, iktidarı ‘aymazlık’ ile suçlarken “Bu iktidar Kanal İstanbul ile İstanbul’un batısında yaşayan milyonlarca insanımızı daha da dar bir alana hapsedecek bir ufuksuzluğun peşine takılmış durumda.” diye konuştu.

“Bu hançer İstanbul ile et ve tırnak haline gelmiş Tekirdağ’ın bağını da kesip atacaktır.” diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Tekirdağ ile birlikte Edirne ve Kırklareli Anadolu’dan koparılacaktır. Türkiye’nin en yoğun nüfusunun yaşadığı, en ciddi sanayi ve tarım üretiminin yapıldığı bölgelerinden biri parçalara ayrılacaktır.

Kendileri ve yakınları rant zengini olsun diye yapacaklar!

Peki bunu ne için yapacaklar? Daha önce onların sözlerine itimat edip Kanal İstanbul bölgesinden arazi toplayanlar için yapacaklar. Kendilerinin ve yakınlarının topladığı araziler değer kazansın, rant zengini olsunlar diye yapacaklar. Orada verecekleri inşaat ihalelerinde aynen kimsenin geçmediği köprülere gömülen milyarlar gibi bu milletin milyar dolarları gömülsün ve bu iktidarın kayıt dışı kasasına aksın diye yapacaklar. İnsanda azıcık utanma olur.


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri