Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Kanal İstanbul uyarısı: O firmaya da açıktan söylüyorum; Bir gün Türkiye'de...

Davutoğlu’ndan Kanal İstanbul uyarısı: O firmaya da açıktan söylüyorum; Bir gün Türkiye’de hukuk egemen olduğunda hesap verirsiniz

Partisinin Yalova İl Kongresi'nde konuşan Gelecek Partisi lideri, Kanal İstanbul projesi konusunda iktidarı ve yüklenici firmaları uyardı

Yalova’dan iktidara seslenen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Haziran ayı içinde yapımına başlanacağı açıklanan Kanal İstanbul projesine ilişkin Bu işin içinde olan Bakanlara, bürokratlara ve Cumhurbaşkanı’na bir suç duyurusunda bulunuyorum: Marmara Denizi ve İstanbul’u kötü bir istikbale hazırlayan bu proje, Haziran’da yapılması düşünülen açılış itibariyle bir hukuki skandala imza atılacak bir projedir” dedi.

Projenin ihalesinde usulsüzlük olduğunu da belirten Davutoğlu, “Ortada bir deplase ihalesi var. Bu deplase ihalesini Kanal İstanbul üzerinde bir köprü ihalesine döndürüyorlar. Bu bir suçtur. Yapım ihalelerinde deplase ihalesinden köprü ihalesine iş dönüşmüşse yeni ihale yapılması lazım. Bunlar suç işliyorlar” diye konuştu.

Bütün müjdeleri tükettiler

Cumhurbaşkanının haziran ayı içinde Kanal İstanbul için ilk kazmanın vurulacağını açıklamasıyla ilgili “Bütün müjdeleri tükettiler, Türkiye’nin gündemini değiştirmek için Cumhurbaşkanı Haziran’da kazma vuracağım diyor. Suç işlerler. Bürokratlar da suç işler” ifadelerini kullanan Gelecek Partisi lideri, projenin yapımını üstlenecek firmaya da çağrıda bulunarak “O firmaya da açıktan söylüyorum: Bir gün Türkiye’de hukuk egemen olduğunda hepsi hesap verirler” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri