Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan 'kararname' çıkışı: Eskiden gece 1-2'de darbe olurdu, şimdi gece 1-2'de kararnameler...

Davutoğlu’ndan ‘kararname’ çıkışı: Eskiden gece 1-2’de darbe olurdu, şimdi gece 1-2’de kararnameler yayınlanıyor

Ahmet Davutoğlu, "Bu adet de yeni çıktı, eskiden gece 1-2'de darbe olurdu, şimdi gece 1-2'de kararnameler bir yayınlanıyor ekonomide darbe oluyor, üniversitelerde darbe oluyor, siyasette darbe oluyor. Gece 1-2'yi neden beklersiniz?" dedi

Gelecek Partisi Kozan İlçe Kongresi’nde konuşan Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerini eleştirerek “Bu adet de yeni çıktı, eskiden gece 1-2’de darbe olurdu, şimdi gece 1-2’de kararnameler bir yayınlanıyor ekonomide darbe oluyor, üniversitelerde darbe oluyor, siyasette darbe oluyor. Gece 1-2’yi neden beklersiniz?” dedi.

Faiz lobisi diye diye memleketi faiz lobisine kurban ettiler

Pandemi dönemindeki parasal genişlemeyle rantçıların zengin edildiğine dikkat çeken Gelecek Partisi lideri, “Pandemi döneminde bastıkları 200 milyar lira Atatürk Havalimanı’nın pistini kırıp hastane yapmaya gitti, 3-5 rantçıya gitti, faiz lobisine gitti. Faiz lobisi diye diye memleketi faiz lobisine kurban etti bunlar” derken, faiz konusunda da ekonomi yönetimine sert eleştiriler yöneltti.

Davutoğlu, “Dünyada faiz yüzde 0,1 düzeyinde, Türkiye’de yüzde 19. Avrupa’da Türkiye’de faiz yüzde 19, ikinci Romanya’da ise yüzde 1.5, geri kalan 0,1. Bu şartlarda bile para çekemiyorlar. Çünkü kimse bunlara güvenmiyor. Faizi bu kadar yükselten bir hükümet daha olmamıştır” ifadelerini kullandı.

4 ay sonra Albayrak’ın rövanşını aldılar

Ahmet Davutoğlu, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın intikamının abisinin sahibi olduğu basın yayın kuruluşları tarafından alındığını söyledi.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Berat Albayrak gitti, kendisinden hala bir haber yok ama gölgesi her yerde. 4 ay sonra rövanşını aldılar. Abisinin himayesindeki basın yayın organları kampanya yürüttüler ve Naci Ağbal bir gece yarısı kararnamesi ile görevden alındı.”

Kararname darbesi!

Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin gece yarısı yayınlanmasını da eleştiren Gelecek Partisi lideri, şunları söyledi:

“Bu adet de yeni çıktı, eskiden gece 1-2’de darbe olurdu, şimdi gece 1-2’de kararnameler bir yayınlanıyor ekonomide darbe oluyor, üniversitelerde darbe oluyor, siyasette darbe oluyor. Gece 1-2’yi neden beklersiniz?”

Hani mazlumların sesiydin?

Çin’in Uygur Türklerine yönelik işkence ve asimilasyon politikaları konusunda iktidarı sessiz kalmakla suçlayan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben “Sayın Erdoğan’a soruyorum, hani mazlum dünyanın lideriydiniz, hani mazlumların sesiydiniz? Doğu Türkistan’daki saf Uygur kadınlarımıza tecavüz ediliyor, eşleri toplama kamplarına gönderilip evlerine Çinli gençler yerleştiriliyor, neden sesiniz çıkmıyor?” diye sordu.

Bahçeli’ye de Doğu Türkistan konusunda seslenen Ahmet Davutoğlu, “Sayın Bahçeli’ye sesleniyorum, Kaşgar’da iki Türk, Türkçe selam verdiklerinde “terörist” denilerek toplama kamplarına götürülüyor, farkında mısınız?” sorusunu yöneltti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri