Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Milli Eğitim Bakanına: Siz bir PR şirketinin reklam yüzü filan değilsiniz!

Davutoğlu’ndan Milli Eğitim Bakanına: Siz bir PR şirketinin reklam yüzü filan değilsiniz!

Partisinin Ankara İl Kongresinde konuşan Ahmet Davutoğlu, uzaktan eğitim konusunda yaşanan aksiliklere ilişkin Milli Eğitim Bakanına sert sözlerle yüklendi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara İl Kongresinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sert sözlerle yüklendi.

Ücretsiz eğitimin anayasal bir hak olduğunun altını çizen Gelecek Partisi lideri, “Siz bir PR şirketinin reklam yüzü filan değilsiniz. Siz bu ülkenin geleceğini inşa edecek 20 milyondan fazla çocuğun eğitiminden sorumlusunuz.” dedi.

Türkiye’deki evlerin yarısında hala internet erişimi olmadığını dile getiren Ahmet Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

Madem ücretsiz eğitim Anayasal bir haktır. O zaman: Hükümet derhal tüm öğrencilerin evlerine ücretsiz internet vermelidir. Hükümet derhal fakir çocuklara ücretsiz bilgisayar-tablet dağıtmak zorundadır. An itibarıyla hükümet, her geçen dakika fakir çocukların geleceklerini gasp etmektedir. Sayın Erdoğan! Şahlanan ekonomi, çağ atlayan Türkiye her gün bol hamasetle olmuyor.

Nereden alırsanız alın ve bütün öğrencilere ücretsiz ve sınırsız interneti verin!

Bakınız kardeşlerim, Türkiye’de hanelerin yarısında hala internet bulunmuyor. Bu rakamın ne anlama geldiğini anlamamak için Milli Eğitim Bakanı olmak gerekiyor. Onun dışındaki herkes bunun nasıl bir dram olduğunu biliyor, görüyor ve ailesinde yaşıyor. Bu çocuklara hiçbir bahaneye sığınmadan öncelikle internet ücretsiz ve sınırsız olarak verilmelidir. Milletin daha dün zam yaptığınız elektrik faturalarındaki TRT payını mı alırsınız, üç beş rantçı müteahhide peşkeş çekilen ihalelerden mi alırsınız, yolsuzluk yapmak için icat edilen çakma yatırımlardan mı alırsınız, senede bir kere gideceğiniz sarayınızdan mı alırsınız… Nereden alırsanız alın ve bir an önce bütün öğrencilere ücretsiz ve sınırsız interneti bu dönemde verin. Daha önemli ve acil bir meselemiz yok. Ortada Korona yokken bütün öğrencilere tablet dağıtacağız diyordunuz. Ne oldu o tabletlere, kaç milyar harcandı, kim ne yaptı o paraları?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri