Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan milyonlarca gence müjde: Mülakat kalkacak

Davutoğlu’ndan milyonlarca gence müjde: Mülakat kalkacak

KPSS’de derece yapan öğrencileri sözlü sınavlarla harcayan sisteme itiraz eden Ahmet Davutoğlu, mülakatın kaldırılacağını bir kez daha vurguladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KPSS’den 92,79 puan alan ve sözlü sınavda 58 puan alarak tercih yapmaya hak kazanamayan öğretmen adayı Sare Halıcı ve çok sayıda mülakat mağdurunun ortaya çıkması sonrası kritik açıklamalar yaptı.

KPSS’den 93,79 puan alan ve 1. öncelikle mülakata katılan öğretmen adayı Sare Halıcı’nın mülakattan 58 puan alarak elenmesi Türkiye gündemine oturdu. Mülakat mağduru Sare Halıcı sonrası bir çok öğrencinin aynı şekilde mağdur olduğu ortaya çıktı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ‘mülakat gidecek, liyakat gelecek’ sözleriyle milyonlarca öğrenci ve öğretmen adayına bir dizi müjdeyi duyurdu.

Davutoğlu Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Gençler, sesinizi, çığlığınızı duyuyoruz! Parti programında mülakatı kaldıracağını taahhüt eden ilk parti olarak size söz veriyoruz; Mülakat gidecek, liyakat gelecek!’ diyerek ‘Ahmet Davutoğlu ile 1 soru 1 dakika’ başlığı ile bir video yayımlayarak konunun detaylarını açıkladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri