Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan 'parti kapatma' çıkışı: TRT'ye Osman Öcalan'ı çıkartmak terörle işbirliğidir!

Davutoğlu’ndan ‘parti kapatma’ çıkışı: TRT’ye Osman Öcalan’ı çıkartmak terörle işbirliğidir!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Aksaray'da STK ve kanaat önderleri ile düzenlenen basın toplantısında konuştu

Türkiye’nin 3 haftadır parti kapatma davasını konuştuğunu ancak Erdoğan’dan herhangi bir tepki gelmediğini belirten Gelecek Partisi lideri, şunları söyledi:  

Partilerin kapatılması bir trendi, akımı yok etmez, bazen daha da güçlendirir. Bu konuda iktidar partilerinin çok ciddi bir tutarsızlık içinde olduğunu düşünüyoruz.  

HDP’nin kapatılmasından en çok Kandil memnun olur. Çünkü siyaset alanı daraldı mı, “bakın zaten onlar siyasete izin vermiyor” diyerek gençleri kandırma imkanı çıkıyor.

Bahçeli Anayasa Mahkemesi mesajıyla Erdoğan’ı zora sokuyor

İktidar eğer samimiyse Osman Öcalan’ı televizyona çıkartmayacaktı. TRT’ye Osman Öcalan’ı çıkartmak terörle işbirliğidir. Yarın bu sebeple biri AK Parti’ye kapatma davası açsa ne denilebilir?  

Açık bir şekilde MHP ve AK Parti’nin birbirine karşılıklı çalım atma oyununu seyrediyoruz. Bahçeli Anayasa Mahkemesi mesajıyla Erdoğan’ı zora sokuyor.  

Bunlarla gidilecek bir yol yok

Türkiye’de Anayasa Mahkemesi gibi kurumlar ancak darbeyle kapatılmıştır geçmişte. Anayasa Mahkemesi’ni kapat, Merkez Bankası’nı işlevsizleştir, bunlarla gidilecek bir yol yok.

Herkes beni tanır, 25 sene önceki evimde otururum, hayatımda da Başbakan olmak dolayısıyla hiçbir değişiklik olmamıştır ve aile fertlerimin hiçbirisinin de siyasetle alakası olmamıştır.  

Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkeyi düzgün yönetseydi, akrabalarını değil milleti düşünseydi ben çekilirdim kenara kitaplarımı yazardım. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri