Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan sadakat açıklaması: Referansım fani kişiler değil baki değerlerimizdir

Davutoğlu’ndan sadakat açıklaması: Referansım fani kişiler değil baki değerlerimizdir

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, her pazartesi günü yaptığı haftalık değerlendirme toplantısı için yine kameraların karşısına geçti.

Davutoğlu, son günlerde kendisine yöneltilen sadakat suçlamalarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi lideri, “Bizim söylediklerimiz net, vicdanımız temiz, sözümüze sadakatimiz esastır.” ifadelerini kullanırken, şunları da sözlerine ekledi: “Doğrudur, biz 5 Mayıs 2016’daki o meşhur konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi ile olan hukukumu koruyacağıma söz verdim. Şahsi hukukları ilgilendiren bu konuda da gereğini yaptım ve yapacağım. Son olarak da Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla kapatıldığı gün içim yanarken her daim kızım gibi gördüğüm Esra hanımın onuruna yönelik bir saldırı olduğuna bir an bile tereddüt etmeden gereken tepkiyi gösterdim.”

Erdoğan’dan herhangi bir tepki gördünüz mü?

Ahmet Davutoğlu, ailesine yönelik itham ve hakaretlerle ilgili olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sessiz kaldığını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: “Peki şu soruyu sormak benim ve vicdan sahibi insanların hakkı değil midir? Sosyal medyada benim, eşim ve ailem hakkında alçakça tweetler atılırken siz Erdoğan’dan herhangi bir tepki gördünüz mü?Sayın Başak Demirtaş ve diğer bir çok kadın gazeteci en ağır hakaretlere maruz kalırken iktidar cenahından bir ses duydunuz mu? Siyasetname diliyle onlara bir nasihat etmenin vaktidir: Devlet adamı ol kişidir ki, halkının her ferdinin onurunu kendi onuru, her ailenin ve kadının haysiyetini kendi haysiyeti gibi görür ve korur.”

Erdoğan sessiz kalsa da…

Davutoğlu, aile hukukuna her zaman bağlı kalacağını ama söz konusu AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunda eleştirmekten kaçınmayacağının altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradan tekrar söylüyorum: İnsani hukuk bağlamında Sayın Erdoğan’a ve ailesine dönük herhangi bir saldırı olursa benim yerim de konumum da tutumum da onların yanında olacaktır. Sayın Erdoğan benim, eşimin ve ailemin onuruna yapılan saldırılara sessiz kalsa da ben her zaman bir eski dost olarak onun ve ailesinin onurunu korumaya devam edeceğim. Ancak, konu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın hataları ise, bu konuda da onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak cesaretle eleştirmekten kaçınmayacağım. Bize Erdoğan’ın şahsına yönelik hukukumuzu koruyacağıma dönük konuşmamı hatırlatanlar aynı konuşmadaki şu sözleri görmek istemiyorlar: “Şimdi ifade etmek isterim, olağanüstü kongrede aday olmayacağım ama AK Parti milletvekili ve neferi olarak demokrasi mücadelesini son ana kadar sürdüreceğim.”Bugün de aynısını söylüyorum: Şahsi hukukumu koruyacağım ama demokrasi ama özgürlükler ama temiz siyaset, ama insan onuru söz konusu olduğunda her zaman olduğu gibi referansım fani kişiler değil baki değerlerimiz olacaktır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri