Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu’ndan Selçuk Özdağ açıklaması: Bu saldırı siyasi terördür, sorumluluk Cumhurbaşkanı’ndadır!

Davutoğlu’ndan Selçuk Özdağ açıklaması: Bu saldırı siyasi terördür, sorumluluk Cumhurbaşkanı’ndadır!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dün il kongresi için gittiği Mardin’de Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın uğradığı silahlı ve sopalı saldırıya ilişin bir açıklama yaptı. Yaşanan olay üzerine Mardin programını yarıda keserek Ankara’ya döneceğini söyleyen Davutoğlu, saldırıyı “siyasi terör” olarak niteledi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan silahlı, sopalı saldırının ardından Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, flaş açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, olayın izahının olamayacağını belirterek “Bunun hiçbir izahı olamaz, açık bir terör faaliyetidir” dedi. Gelecek Partisi lideri, “Bugün eğer terör Ankara’nın caddelerine inmişse ve Türkiye’nin en tanınmış siyasilerinden birine, milletin ve ülkenin birliği için her türlü çabayı sarf etmiş ve 15 Temmuz sonrası Darbe Araştırma Komisyonu’nda en çetin mücadelelerle, en kapsamlı bir şekilde FETÖ’ye karşı bir mücadele ve duruş sergilemiş bir siyasiye saldırı olmuşsa biz bunun adına siyasi terör deriz ve gerekenin yapılmasını bekleriz” diye konuştu.

Sorumlusu Cumhurbaşkanı’dır

Cumhurbaşkanına bir mesajının olduğunu söyleyen Davutoğlu, kendisinden açık ve net bir açıklama beklediğinin altını çizidi. Bu olayın üzerinin örtülemeyeceğini vurgulayan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı ve güvenlik birimlerinin de konuya ilişkin bir açıklama yapması gerektiğini söyledi. Davutoğlu, açıklamanın derhal yapılması gerektiğine dikkat çekerek kamera kayıtlarının ve saldırıya ilişkin istihbartların mevcut olduğunu ve hiçbir mazeret kabul etmediklerini ifade etti. Davutoğlu, “Eğer bu tür saldırılara izin verilirse sorumlusu Cumhurbaşkanı’dır” ifadelerini kullandı.

Yanılıyorlar!

Ahmet Davutoğlu, “İster terör örgütleri ister bu şekilde mafyavari çete örgütleri bilsinler ki; son nefesimize kadar bu ülkede hukuk devletinin mücadelesini veririz ve bir adım geri atmayız” derken Selçuk Özdağ’ın bir akademisyen olduğuna da dikkat çekerek “Aziz milletim merak etmeyiniz, bu kadro çıktığı yoldan geri dönmeyecektir. Ankara’nın ortasında siyasi terör faaliyetine kalkışanların ve Türkiye’nin insan hakları alanındaki kazanımlarını tehdit etmeye dönük her türlü partinin karşısında dimdik duracağız” diyerek sözlerini sürdürdü.

Türkiye’yi 90’lı yılların faili meçhullerine teslim etmeyeceğiz

Ankara’da siyasi bir şahsiyete tahammül göstermeyenler Türkiye’de milli bütünlüğü savunamazlar. Halkımız ekonomik sıkıntıların altında inim inim inlerken iktidarlarını sürdürmek için Türkiye’yi böylesi mafyavari çeteleşmelerin içine sokanlar karşı tutumumuz net olacaktır. Türkiye’nin geleceği parlak olacaktır. Türkiye’yi 90’lı yılların faili meçhullerine, arkasındaki örgütlerin kimliği belli olmayan siyasi terör faaliyetlerine asla teslim etmeyeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri