Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Sezai Karakoç mesajı: Dünya sürgünü bitti. Vuslata erişti. Ruhu şad, mekanı...

Davutoğlu’ndan Sezai Karakoç mesajı: Dünya sürgünü bitti. Vuslata erişti. Ruhu şad, mekanı cennet olsun

Türk şiirinin ve düşünce hayatının sembol isimlerinden Sezai Karakıç 88 yaşında hayatını kaybetti. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, vefat haberinin ardından duygu dolu bir başsağlığı mesajı paylaştı.

Türk edebiyatına kattığı sayısız eserle adından söz ettiren şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç, 88 yaşında İstanbul’daki evinde vefat etti. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Karakoç’un vefatı dolayısıyla paylaştığı mesajda, “Dünya sürgünü bitti vuslata erişti” ifadelerini kullandı.

Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç, 88 yaşında İstanbul’daki evinde vefat etti.

Cenazesi yarın Şehzadebaşı Camii’nde kılıncak ikindi namazı sonrası toprağa verilecek Karakoç’un vefat haberini öğrenen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu başsağlığı mesajı yayınladı.

Davutoğlu mesajında, “Bir neslin vicdanını, ahlakını, estetiğini, hislerini, erdemini diriliş bilinciyle ihya etmeye hayatını vakfeden değerli büyüğümüz Sezai Karakoç’u kaybetmenin derin hüznünü yaşıyoruz. Dünya sürgünü bitti. Vuslata erişti. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

Sema Silkin: Şiirindeki üslubu halindeydi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün de Sezai Karakoç’un vefatı nedeniyle paylaştığı mesajında, “Bir Gulan ayıydı 80. doğum günüydü

Cağaloğlu’ndaki mütevazi yazıhanesine ziyaretine gitmiştim de ayağa kalkarak buyur etmişti.

Şiirlerindeki üslubu hâlindeydi

Ölümü düğün gecesi olarak anlayan bir insana tesir edecek bir gücün olmadığına inandı ve öyle yaşadı Mekânın cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Sezai Karakoç ödülünü Davutoğlu aldı

Sezai Karakoç’a 2012 yılının ekim ayında verilen tarih-kültür ödülünü onun adına Ahmet Davutoğlu almıştı.

Azerbaycan”ın başkenti Bakü”de bugün düzenlenen zirve programı kapsamında, Türkiye”den tarih, kültür ve edebi sanatlar alanında ödüle layık görülen Sezai Karakoç’un ödülünü, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu aldı.
 

Azerbaycan”ın başkenti Bakü”de bugün düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın (ECO) 12. Zirvesi, sonuç bildirisinin kabulü ve verilen ECO ödülleri ile tamamlandı. Zirve programı kapsamında, Türkiye”den tarih, kültür ve edebi sanatlar alanında ödüle layık görülen Sezai Karakoç’un ödülünü, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu aldı. Zirvede, 8 ülkeden 24 bilim, kültür, sanat dünyası temsilcisine ECO ödülleri takdim edildi. Davutoğlu ödülü, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in elinden aldı.

ECO 12. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi ”nin açılış konuşmasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaparken, kapanış konuşmasını ise dönem başkanlığını Türkiye’den devralan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri