Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu’ndan Soylu’ya: Bizi terör örgütleriyle yan yana zikretme hadsizliği yapanlara sesleniyorum...

Davutoğlu’ndan Soylu’ya: Bizi terör örgütleriyle yan yana zikretme hadsizliği yapanlara sesleniyorum…

Ahmet Davutoğlu, Süleyman Soylu’nun sözlerine cevap verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Teşkilat İstişare Toplantısı’nda konuşarak gündeme dair çarpıcı yorumlarda bulundu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sert eleştirilerde bulundu.

Soylu’nun TBMM’de bütçe görüşmeleri yapılırken Gelecek Partisi’ni terör örgütleriyle yan yana zikrettiğini hatırlatan Davutoğlu, “Bu hadsizliği yapanlara sesleniyorum, o mücadeleyi biz verdik. Ama vatandaşlarımızın kalbini kırmadan verdik, kimseyi ötekileştirmeden verdik” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmasının ilgili bölümlerinden satır başları şu şekilde:

Türkiye’de bazı bakanlar var ki Meclis’e hesap vermek gerektiğinde siyaset dışı bakan oluyorlar, millete veya diğer siyasi partilere hakaret etmek istediklerinde birden siyaset geçmişlerini hatırlıyorlar.

İçişleri Bakanı’nın bize dönük olarak Meclis’te ifadeleri bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden açık bir sapmadır ve siyaset yapacaksa bunu doğru bir zeminde doğru bir yöntemle yapmak zorundadır.

Bizim elimizin kolumuzun bağlı olduğunu düşünerek bize saldıranlara buradan söylüyorum, bizim elimiz de kolumuz da zihnimiz de yüreğimiz de açıktır ver her türlü mücadeleye hazırız.

Bizim terörle mücadele geçmişimiz de ayan beyan ortadadır, Kürt vatandaşlarımıza duyduğumuz muhabbet de en çok Kürt vatandaşlarımız tarafından bilinmektedir. Biz hak, hukuk, adalet siyaseti yapıyoruz.

Bizi terör örgütleriyle yan yana zikretme hadsizliği yapanlara sesleniyorum, o mücadeleyi biz verdik. Ama vatandaşlarımızın kalbini kırmadan verdik, kimseyi ötekileştirmeden verdik, vatandaşlarımızla birlikte omuz omuza verdik.

Hangi etnik ve mezhebi kökenden, inançtan düşünceden olursa olsun bütün vatandaşlarımızla birlikte öyle bir demokratik Türkiye kuracağız ki bir daha bu nefret dilini kullananların bu ülkede siyaset yapma güçleri, mecalleri kalmayacak!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri