Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan yargı mensuplarına çağrı: Vicdanınızdan talimat alın!

Davutoğlu’ndan yargı mensuplarına çağrı: Vicdanınızdan talimat alın!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniçağ TV'de Orhan Uğuroğlu'nun konuğu oldu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniçağ TV’de gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun sorularını yanıtladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı ‘bireysel tepki’ olarak yorumlamasını eleştiren Davutoğlu, “Bu bir siyasi terördür. İçişleri Bakanı açıklama yapıyor, “bireysel bir tepki” diyor. Nasıl böyle bir açıklama yaparsınız? Bunu bir İçişleri Bakanı söylerse ondan sonra herkes “bireysel tepki” göstermeye başlar ve işin sonu gelmez. Kamu düzenini sağlayın!” dedi.

MHP saldırıları sahipleniyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırının ardından soruşturmayı yürüten savcıyı MHP ve Ülkü Ocakları teşkilatlarının sosyal medya üzerinden tehdit ettiğini hatırlatan Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Sayın Bahçeli ülkenin birliğini beraberliğini, istikbalini düşünüyorsa şiddet dilinden ve fiilinden önce kendini arındırması gerekiyor. MHP’de bir ilçe başkanı çıkıyor, saldırıyı sahipleniyor, daha fazlasını da yaparız diyor ve hakkında herhangi bir işlem yapmıyor Milliyetçi Hareket Partisi. Saldırıyı sahiplenen ilçe başkanını ihraç etmiyorsan, saldırganlara “bizim deliler” diyen genel başkan yardımcına “nedir bu rezalet?” diye sormuyorsan, milletvekillerin savcıyı tehdit ediyorsa, nasıl inandıracaksınız bu saldırıların partinizle alakasız olduğuna?

Bu bir siyasi terördür!

Selçuk Özdağ ile gazeteciler Afşin Hatipoğlu ve Orhan Uğuroğlu’na aynı gün yapılan saldırıları ‘siyasi terör’ olarak niteleyen Gelecek Partisi lideri, “Bu bir siyasi terördür. İçişleri Bakanı açıklama yapıyor, “bireysel bir tepki” diyor. Nasıl böyle bir açıklama yaparsınız? Bunu bir İçişleri Bakanı söylerse ondan sonra herkes “bireysel tepki” göstermeye başlar ve işin sonu gelmez. Kamu düzenini sağlayın! Adalet Bakanı’nın tepkisi doğrudur ama Adalet Bakanı aynı tepkiyi Cumhuriyet Başsavcısı’nı tehdit eden iki MHP milletvekili hakkında da göstermeli. Onlar parmak da sallamıyor, tehdit ediyor” diye konuştu.

Yargı mensuplarına çağrı: Vicdanınızdan talimat alın!

Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yargı mensupları, kimseden talimat almayın, vicdanınızdan talimat alın. Bilin ki bunlar bir gün daha önceki bakanın gitmesi gibi bu makamları bırakacaklar, gidecekler ama siz milletle baş başa kalacaksınız. Bugün Selçuk Özdağ’a, Orhan Uğuroğlu’na, Afşin Hatipoğlu’na saldıranlar yarın yargı mensuplarını da hedef alacaklar. Başta Cumhuriyet Başsavcısı olmak üzere, bu tehditlere hiç kulak asmayın. Sizler millet adına karar vermek için o makamlardasınız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri