Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan yaylım ateşi!

Davutoğlu’ndan yaylım ateşi!

Dün gece Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul Şehir Üniversitesi’nin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin durdurulmasının ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kameralar karşısına geçti.

Karara ilişkin çok sert açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Bugün ne kadar muktedir olduklarını göstermiş olarak kibirle dolaşabilirler, ama bu cürmün hesabını hem kamu vicdanında hem de adalet terazisinde vereceklerdir.” şeklinde konuştu.

İşte Gelecek Partisi liderinin Şehir Üniversitesi’ne ilişkin değerlendirmelerinden satır başları:

Bir gece yarısı kararıyla Türkiye’nin en kaliteli eğitim kurumlarından birine darbe yaptılar.

Cumhurbaşkanı attığı imzayla nasıl bir Türkiye görmek istediğini ilan etmiştir. Cumhurbaşkanı, AK Parti ve 28 Şubatçı ortaklarının Türkiye’sinde özgür düşünceye, bilgiye, liyakata, ahlaka ve vicdana yer yoktur.

Son seçimlerde AK Parti’ye oy veren milyonlarca insanın da içinin yandığını biliyorum. Hiçbirisi, Cumhurbaşkanı’na üniversite kapatsın diye oy vermedi.

Artık Cumhurbaşkanı ve 28 Şubatçı ortakları gururla meydanlarda Şehir Üniversitesi’ni nasıl kapattıklarını anlatabilirler.

Cumhurbaşkanı iyi ama çevresi kötü aldatmacasının daha fazla savunulacak hali kalmamıştır.

Yarın gençler sorduğunda diyeceğiz ki; 28 Şubat’ta yerlerde sürüklenenlerin, hapse girenlerin, okullardan atananların kurdukları bir üniversite Recep Tayyip Erdoğan tarafından kapatıldı!

Şehir Üniversitesi, konjonktürel şartlarda ortaya çıkan geçici bir hevesin değil bitmez tükenmez bir bilgi aşkının semeresidir. Tohumları, elde edilen iktidar gücüyle değil, 28 Şubat muktedirlerinin bin yıl sürecek dedikleri baskı günlerinde atılmıştır.

Bugün ne kadar muktedir olduklarını göstermiş olarak kibirle dolaşabilirler ama bu cürmün hesabını hem kamu vicdanında hem de adalet terazisinde vereceklerdir.

Bu karar karşısında “kazanımlarımızı kaybetmeyelim” argümanıyla sessiz kalanlar da bilsinler ki, onların kazanımlardan kast ettikleri mevkileri, makamları, maaşları ve statüleri ise hesap verecekleri bir ateş üzerinde oturuyorlar.

Moğollar, Bağdat’taki medreseleri kapatıp yerle bir ettiler ama ilim geleneğini yok edemediler. Bağdat orada kaldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri