Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Bakan Pekcan'a istifa çağrısı: O koltuk size haram!

Davutoğlu’ndan Bakan Pekcan’a istifa çağrısı: O koltuk size haram!

Ahmet Davutoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ı istifaya davet etti

Kendi firmasından bakanı olduğu kuruma dezenfektan sattığı ortaya çıkan Pekcan’a Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndan istifa çağrısı geldi.

Bir süre önce sosyal medyanın gündemine düşen ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kendi firması üzerinden Ticaret Bakanlığına 9 milyon lira tutarında dezenfektan sattığı iddiaları ortalığı karıştırmıştı.

Konuya ilişkin Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise iddialar doğrulandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada “Piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda, usulüne uygun bir biçimde gerçekleştirildi” ifadelerine yer verilirken şunlar kaydedildi:

“Bazı basın ve yayın organlarında yer alan asılsız, art niyetli ve çarpıtılmış haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması zaruriyeti doğmuştur. Covid-19 hastalığının ülkemiz ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması ve yerli sanayimizin artan ithalat baskısına karşı korunması amacıyla aralarında Çin Halk Cumhuriyetinin de bulunduğu ülkelere yönelik toplam 5220 üründe İlave Gümrük Vergisi uygulanmaya başlanmıştır. Bu süreç içerisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, sektör çatı kuruluşları ve kamu kurumlarından gelen talepler dikkate alınarak, bütüncül bir değerlendirmeyle, 1 Ocak 2021 itibariyle İGV oranlarında şeffaf bir şekilde indirime gidilmiştir.”

O koltuk size haram!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda olayı “Özürleri kabahatlerinden büyük!” şeklinde nitelendirirken, Bakan Pekcan’ı da istifaya davet etti.

Gelecek Partisi lideri, paylaşımında şunları kaydetti:

“Ticaret Bakanlığı açıklama yapıyor, “Evet, bakanın firmasından mal aldık ama ucuza.” Sayın Bakan, sizin hiç utanmanız yok mu? Derhal istifa edin! O koltuk size haram!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri