Ana SayfaTürkiyeAK Parti'nin Davutoğlu'nu ihraç gerekçesinin özeti: Hiçbir şey olmamışsa bile mutlaka bir...

AK Parti’nin Davutoğlu’nu ihraç gerekçesinin özeti: Hiçbir şey olmamışsa bile mutlaka bir şey olmuştur

Ahmet Davutoğlu’na gönderilen AK Parti’den ihraç metninde o kadar çok maddi hata var ki insan “Acaba metni Pelikancılar ya da troller mi yazdı” diye düşünmeden edemiyor?

İhraç metninde Davutoğlu’nun Amerika’nın Sesi ve BBC News’e verdiği demeçler… gibi ifadeler var. Ahmet Davutoğlu Elazığ’da, Konya’da, Diyarbakır’da, Ankara’da konuştu. Financial Times’a demeç verdi. Yavuz Oğhan’ın programına konuk oldu. TV5’e çıktı ama bu süreçte hiçbir zaman Amerika’nın Sesi ya da BBC News adlı internet sitelerine özel demeç vermedi.

Bu yıl Kurban Bayramı bilindiği gibi 11 Ağustos Pazar günü başladı. Davutoğlu’nun Konya Taşkent’te 9 Ağustos günü yaptığı konuşma için de “bayramlaşma programı” gibi ifadeler kullanılmıştı. Ahmet Davutoğlu’nu ihraç metninde bu kısım da en göze çarpan hatalardan biri.

Hangi politik spektrumda olursak olalım kabul edilmeli ki Ahmet Davutoğlu’nun yaşadığı hayat onuru için yaşanan hayattan ibarettir.

Dolayısıyla bir trol ordusu bile üzerine gelse onun hayatı yaşama biçimini, onurunu hiçbir zaman elinden alamayacaktı. Sonuç olarak yanlış bir fikir üzerinde hemfikir olup fikrin yanlışlığını örtbas edilemez.

Bazı AK Partililer Davutoğlu’nun erdem ve dürüstlüğünü kendilerine bir hakaret olarak algılamış olabilir mi acaba?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz