Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'nun ekibinden Fatih Altaylı'ya yüzde 13 cevabı: Millet iradesiyle kumar oynamaya çalışanlar...

Davutoğlu’nun ekibinden Fatih Altaylı’ya yüzde 13 cevabı: Millet iradesiyle kumar oynamaya çalışanlar hüsrana uğrayacaktır

Davutoğlu’nun kurmay ekibinde yer alan Ömer Ünal’ın kurulacak yeni partiyle ilgili açıkladığı tahmini oy oranları tartışmaya neden oldu. Fatih Altaylı bugün meseleyi köşesine taşıdı. Hem yazısına yanlış bir bilgiyle başladı hem de siyaset mühendisliğine soyunarak milletin iradesine kumar oynamaya kalkıştı.

Sözcü gazetesinde yayınlanan açıklamaları gündem yaratan Ömer Ünal, Fatih Altaylı’nın yazısı hakkında Medya Notu’na açıklamalarda bulundu:

Bildiğiniz gibi dün Sözcü gazetesinde çıkan bir beyanatım oldu. Bu beyanatımda şu an sayın Davutoğlu hocamın kurmayı düşündüğü partinin alacağı oy oranının, herhangi bir parti kurulmadan tüzel kişiliğe kavuşmadan bile yapılan araştırmalarda yüzde 13 civarında olduğunu zikrettim. Özellikle bunu açmak istiyorum.

İstanbul Ekonomi Araştırma Genel Müdürü Can Selçuki geçtiğimiz günlerde kamuoyunun da bildiği bir açıklama yaptı. Bu açıklamada Eylül ayı sonu itibariyle İstanbul Ekonomi Araştırma’larının sahada yapmış olduğu çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Sayın Davutoğlu’nun kuracağı partinin halkta karşılığının olup olmadığını,  potansiyeli ölçmek üzere araştırma yaptıklarını dile getirdi.

Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 12.3’ü Sayın Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partiye oy verebileceğini dile getirdi. Nihayetinde bu araştırma bağımsız bir kuruluş tarafından yapılmış olan bir çalışmadır. Bizlerin veya Sayın Davutoğlu’nun yapmış olduğu bir anket çalışması ya da araştırma değildir. İstanbul Ekonomi Araştırma Genel Müdürü Can Selçuki’nin bununla ilgili detaylı görüşleri de kamuoyu tarafından yakinen takip edilmiştir.

Bu bağlamda şahsımın bahsetmiş olduğu yüzde 13’lük oy oranıyla ilgili sayın Altaylı, sanki Ahmet Davutoğlu böyle bir çalışma yapmış ve oy oranını Sayın Davutoğlu açıklamış gibi bir yazı kaleme aldı. Oy oranını sanki Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasıymış gibi yansıtmaya çalıştı. Aslında bu açıklama şahsıma aittir. Altaylı bunu görmezden gelerek sayın Davutoğlu’nu yıpratmak amacıyla yazdığı habere malzeme ederek bir yazı kaleme aldı. Yazısında maalesef Türk siyasi tarihinde benzerlerini defalarca gördüğümüz siyaset mühendisliği örneği sergilemiştir. İnsanları yönlendirmeyi amaçlayarak milletin iradesine kumar oynamayı dile getirmiştir.

Ömer Ünal: Altaylı milletin iradesine kumar oynuyor

Hatırlanacağı gibi Türk siyasi tarihinde bir kısım siyaset mühendisleri millet iradesini yok sayarcasına farklı yönlere, farklı siyasi hareketlere milleti kanalize etmeyle ilgili ortaya iddialar ortaya atmıştır. 

Sayın Altaylı da bu minvaldeki yazısında Hocamız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na çağrıda bulunarak bu oy oranıyla ilgili, “Eğer yüzde 13 oy oranının üzerinde oy alırsa istediği iddiaya varım. Altında kalacağına her türlü bahse girerim” türünden millet iradesini yok sayan, ve millet iradesine kumar oynayan ifadeler kullanmıştır.

Ömer Ünal: Biz yüzde 13’e değil milletin oyunun yüzde 100’üne talibimiz

Biz kumar oynamaya değil kendisini milletin iradesinin sandıkta nasıl tecelli edeceğini birlikte izlemeye davet ediyoruz. Bizim için millet iradesi her şeyin üzerindedir. Ve millet iradesini yok sayanlar geçmişte olduğu gibi bundan sonra da kaybetmeye mahkumdur.

Bizim hareketimiz milletimizin tamamının oyunu almak üzere yola çıkmış bir harekettir. Biz bu milletin yüzde 100’ünün oyuna talibiz. Bu hareket birilerinin bahsettiği gibi dar çerçevede kalacak bir hareket değil. Toplumun tamamını kucaklayacak bir harekettir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz