Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'nun ekibinden Abdullah Başçı: Önemli olan Rabbimiz nezdinden, milletin gönlünden ihraç olmamak

Davutoğlu’nun ekibinden Abdullah Başçı: Önemli olan Rabbimiz nezdinden, milletin gönlünden ihraç olmamak

Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ ve Ayhan Sefer Üstün ile birlikte AK Parti’den ihraç edilen dört isimden biri de Abdullah Başçı oldu. AK Parti’nin MYK toplantısında aldığı ihraç kararını Medya Notu’na değerlendiren Abdullah Başçı, “Biz konuşmaya devam edeceğiz. Önemli olan Rabbimizin nezdinden, milletimizin gönlünden ihraç olmayalım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. MYK toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başcı ve Selçuk Özdağ’ın, ‘AK Parti İçtüzüğü’ne aykırı eylem söz ve davranışlarında bulundukları’ gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

İhraç kararına ilişkin açıklamada bulunan Abdullah Başçı, “İhraç etseler de biz AK Parti’nin hatalarını konuşmaya devam edeceğiz. Biz makamlara değil bu ülkeye sevdalanmışız. Allah’ın kulu olan herkes hata yapar, hataları konuşmak dile getirmek ne zamandan beri ihraç nedeni sayılıyor? Önemli olan Rabbimiz nezdinden, milletin gönlünden ihraç olmayalım” ifadelerini kullandı.

Başçı: Davalar kişilere bağlı değildir

Konuya ilişkin ilk açıklamasını çeşitli yayın organlarına dün gece yapan Abdullah Başçı, “Davalar kişilere bağlı değildir” demişti:

Şunu gördük biz AK Parti’de yanlışları söylemenin, eleştiri yapmanın kalmadığını gösteren bir durum. Konuyu Başbakanımızla (Ahmet Davutoğlu) değerlendireceğiz, gerekli açıklama yapılır.

Biz ne konuştuysak konuşmamıza yine devam edeceğiz. Yanlışları söylemeye devam edeceğiz. Bu ülke bizim, bu vatan bizim, biz ülke için vatan için varız, birileri için iş yapmayacağız, doğru olanları her yerde konuştuk, konuşmaya devam edeceğiz, kişilere bağlı değildir bu davalar, bu halkın davası, milletin davası, kişinin davası değildir, biz milletin yanında durmaya devam edeceğiz, doğruları konuşmaya devam edeceğiz, yanlışları her zaman söylediğimiz gibi söylemeye de devam edeceğiz.

Bizim için ileride bunların hepsi yazılacak ve çizilecektir, biz doğru olanı yaptık, yapmaya devam edeceğiz, şahıslara bağlı olarak çalışmayacağız, doğruları söyleyeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz