Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'nun ekibinden erken seçim mesajı: Erken seçim kaçınılmaz

Davutoğlu’nun ekibinden erken seçim mesajı: Erken seçim kaçınılmaz

DW Türkçe’de Nevşin Mengü’nün sunduğu Bire Bir programına katılan Nedim Yamalı, erken seçim konusunda net ifadeler kullandı. Eski AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, erken seçim sorusu için “Türkiye 4 yıl böyle gidemez” dedi.

Nedim Yamalı: Erken seçim kaçınılmaz

Siyaset böyle sıkışırsa, Türkiye böyle giderse erken seçim olur. Tarihini bilemiyorum. Siyaset böyle sıkışırsa, tartışmalar böyle devam ederse. Ülkenin, milletin, ekonominin beklediği reformlar yapılmazsa Türkiye’de erken seçim kaçınılmaz olur. Şu andaki yapıyla Türkiye 4 yıl nasıl gidebilir? Türkiye’de 4 sene böyle gidebileceğini, bu yapıyla hiç sanmıyorum.

Büyük reformlar gelirse…

Ancak şöyle olur. Cumhurbaşkanı büyük bir reform yapar. Ortak akıl tekrar AK Parti’ye egemen olur. Şeffaflık, demokratikleşme konusunda büyük açılımlar yapılır. Tekrar milletin sevgisi burada toplanırsa o zaman erken seçim olmayabilir. Ancak bu konuda çok umutlu değilim.

İyileşme görülmezse gereğini yaparız

Biz AK Parti zaafiyete uğrasın diye konuşmuyoruz. İyileşsin diye söylüyoruz. Bir iyileşme çabası görülürse, vazgeçeceğiz yeni parti çalışmalarından. Tekrar teşkilatta görev almamız hiç önemli değil. Ama bir iyileşme görülmezse biz bu işin gereğini de yapacağız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz