Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'nun kayyum eleştirisinin daha mürekkebi kurumadan... Yazıklar olsun demekten dilinde tüy bitti...

Davutoğlu'nun kayyum eleştirisinin daha mürekkebi kurumadan… Yazıklar olsun demekten dilinde tüy bitti ehl-i insafın!

Ahmet Davutoğlu’nun dün Karar gazetesinde yayınlanan röportajında kayyum meselesine dair de sözler vardı. Davutoğlu o mülakatta kayyum uygulamasını “Eskiden kayyım bilmezdik. İşin erbabı bilirdi sadece, bir şirkette bir sorun olduğunda gündeme gelirdi, hukukçular bilirdi. Şimdi ise kayyım bir yönetim tarzı haline dönüştürüldü. Beğenmediğiniz her yönetimi -bu bazen şirket olur, bazen belediye olur, bazen üniversite, vakıf olur- değiştiriyorsunuz…” sözleriyle eleştirmişti.

Ankara Ekspresi, Davutoğlu’nun o sözlerinden yola çıkarak kısa bir analiz yayınladı. Aktarıyoruz:

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bugün KARAR’da yayımlanan mülakatında, kayyım müessesinin partizanca kullanılmasından şikâyet etti. Dedi ki: “Eskiden kayyım bilmezdik. İşin erbabı bilirdi sadece, bir şirkette bir sorun olduğunda gündeme gelirdi, hukukçular bilirdi. Şimdi ise kayyım bir yönetim tarzı haline dönüştürüldü. Beğenmediğiniz her yönetimi -bu bazen şirket olur, bazen belediye olur, bazen üniversite, vakıf olur- değiştiriyorsunuz…”

Daha bu mülakatın mürekkebi kurumadan Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyım atandı!

Resmi gerekçeyi henüz bilmiyoruz ve hiç öğrenmesek de olur; İstanbul Şehir Üniversitesi’ne niçin el konulduysa, bu üniversitenin kurucu vakfı olan Bilim ve Sanat Vakfı’na da o sebeple el konulduğu izahından gayrısına mahal bırakmayan bir atmosfer var çünkü: Davutoğlu ve onunla irtibatlı olan veya irtibatlı görülen her şeyle ve herkesle ‘topyekûn savaş’ atmosferi!

Şehir Üniversitesi, kurucuları arasında Davutoğlu’nun da bulunduğu Bilim ve Sanat Vakfı’na mı dayanıyor? Öyleyse vurun Şehir Üniversitesi’ne! E Şehir Üniversitesi’ne vurup Bilim ve Sanat Vakfı’nı bırakmak olacak şey değil tabii; ona da vurun! Sonra da ‘Bize Ömerler lazım’ diye gezin ortalıkta; adaleti çiğneye çiğneye!

Neydi Hazret-i Ömer’in (ra) yüksek tuttuğu adalet? “Her şeyi yerine koymak”. Siyasi mücadelenin yeri siyaset sahasıdır; bilim ve sanata adanmış, on yıllardır nitelikli insan yetiştirmekten başka suçu (!) olmayan bir vakfa kast etmeye kadar varan siyasi mücadele zulümdür!

Yazıklar olsun demekten dilinde tüy ehl-i insafın. Yeter!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz