Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'nun manifestosu Duvar tayfası ve Ali Duran Topuz'u niye hiç kesmedi?

Davutoğlu’nun manifestosu Duvar tayfası ve Ali Duran Topuz’u niye hiç kesmedi?

Duvar tayfası Ali Duran Topuz (sitenin genel yayın yönetmeni), Kemal Can, İrfan Aktan, Hakkı Özdal, Sevilay Çelenk ve Ümit Kıvanç Ahmet Davutoğlu’nun geçen hafta yayınladığı manifestoyu masaya yatırdı. Enine boyuna Davutoğlu’nun mesajlarını tartışan Duvar yazarları ve editöryal kadro manifestoyu beğenmedi. Hem de hiç beğenmedi. Çünkü onlara göre Davutoğlu çok daha sert tonda ve saldırgan bir üslupla konuşmalıydı. O kadar saldırgan ve rijit olmalıydı ki kriz çıkmalı ve Türkiye’ye yayılmalıydı. Duvar tayfası belki de daha ilk baştan Ahmet Davutoğlu’nun manifestosunu “Acaba biz AK Parti’deki ayrışmadan bir kaos çıkartabilir miyiz? Bu krizi bütün Türkiye’de yaygınlaştırabilir miyiz” temennisiyle, niyetiyle okudu manifestoyu.

Ahmet Davutoğlu manifestonun kalbine AK Parti’de kangrene dönüşmek üzere olan Pelikancıları koydu. Ve elbette partinin kuruluş felsefesini. Ancak Ali Duran Topuz ve şürekasını bu kesmedi. Onlar isterdi ki Ahmet Davutoğlu çok açık bir biçimde Erdoğan’ı karşısına alsın. Dövüşsünler, Ak Parti’de çok derin ve gürültülü bir yarılma meydana gelsin. Türkiye’nin gündemi Ahmet Davutoğlu’un çıkartacağı kavga oldu. Ancak böyle olmadı.

Duvar tayfası Ahmet Davutoğlu’nun manifesto diyebileceğimiz mesajlarını okumaya başlarken o kadar çok “Güzel bir kavga çıksa da bunu bütün Türkiye’ye yaysak” beklentisi içindeydiler ki, okudukları onları kesmedi! Bunun için de daha Davutoğlu’nun mesajlarını analize başlarken Duvarcılar “Bomboş bir açıklama” diyerek başladı sözlerine.

Duvar tayfasının daha ilk paragrafında, analize hakim olan hava şu: Hani Davutoğlu kriz çıkaracaktı. Bu kriz bize yetmez. Daha sert konuşmalıydı, bütün ülkede kavga çıkmalıydı.

Duvar tayfası ne Türkiye’nin normalleşmesini, ne AK Parti’nin kuruluş felsefesine dönmesini istiyor. Onların istediği AK Parti’de çıkacak bir krizin bütün Türkiye’ye yayılması.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz