Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'nun oy oranı açıklandı! Yeni parti yüzde 13'e dayandı

Davutoğlu’nun oy oranı açıklandı! Yeni parti yüzde 13’e dayandı

Davutoğlu’nun ekibinde yer alan AK Parti Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, kuracakları yeni partinin alabileceği oy oranını açıkladı. Davutoğlu’nun kurmay ekibinde yer alan Ömer Ünal, Davutoğlu önderliğinde kurulacak yeni partinin oy oranının yüzde 13’e dayandığını belirtti.

Ömer Ünal, yeni partinin Kasım ayının sonlarına doğru Ankara’da açıklanacağını belirtti.

Ömer Ünal: Parti tüzüğü hazır

Yeni Partinin kurucular kurulu listesinin hazır olduğunu belirten Ömer Ünal, “Ahmet Davutoğlu hocamızın yeni partisi için birçok hazırlık tamamlandı. Partinin tüzüğü ve programı yüzde 95 oranında hazır. Kurucular kurulu listesi hazır. Partinin ismi ve logosu için birçok alternatif üzerinde çalışılıyor. Yakın süreçte partinin ismi ve logosu da hazır olur. İl teşkilatları içinse birçok şehrimizde il binası bakılıyor. Kısa süre içerisinde il başkanlıklarımızın yerleri de belli olur” dedi.

Ömer Ünal: AK Parti içinde gidişattan rahatsız çok sayıda isim var

AK Parti’de gidişattan rahatsız çok sayıda ismim olduğunu kaydeden Ömer Ünal, “Özellikle AK Parti içerisinde kötü gidişattan rahatsız olan birçok kişi var. Bunların içinde mevcut milletvekilleri ve yöneticiler de var. Ahmet Davutoğlu hocamızla görüşmek istiyorlar. Sadece AK Parti değil, diğer partilerden de bazı isimlerle görüşme sağlanıyor. Mesela eski MHP Genel Başkan Yardımcılarından bir isimle de görüşüldü. Saadet Partisinden de bazı isimlerle görüşmeler sağlandı. Zamanı gelince kamuoyuyla bu isimler paylaşılır” şeklinde konuştu.

Yeni partimizin oy oranı yüzde 13’e yükseldi

Hem kendilerinin hem bağımsız anket şirketlerinin anketler yaptırdığını belirten Ömer Ünal, ”Anket sonuçlarında AK Parti’nin oyunun yüzde 30’un altına düştüğü görülüyor. Bu da AK Partinin artık halktan ne kadar kopuk yaşadığının kanıtı. Başkanlık sistemiyle ekonomi, sağlık, tarım ve sanayinin her geçen gün kan kaybettiğini görüyoruz. Halkımız AK Parti’nin düştüğü durumu gayet net bir şekilde görüyor. Biz daha partimizi ilan etmeden oy oranımız yüzde 13 civarında. Partimiz kurulduktan ve yola çıktıktan sonra oy oranımız daha da yükselecektir. Çünkü toplumumuzun bizden bir beklentisi var, biz bunu net bir şekilde görüyoruz” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz