Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'nun sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu: Rus uçağı vuran başkan gibi başkan!

Davutoğlu’nun sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu: Rus uçağı vuran başkan gibi başkan!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Haber Global'de Buket Aydın'a konuk olduğu Koltuk programında söylediği sözler sosyal medyanın gündemine oturdu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Haber Global’de konuk olduğu Koltuk programında kendisine yöneltilen Rus uçağı sorusuna ilişkin verdiği yanıtla sosyal medyanın gündemine oturdu.

Davutoğlu, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden Rus uçağının düşürülmesine ilişkin bölümü de “Devlet adamlığı, sorumluluk almayı gerektirir” başlığıyla paylaştı.

Sunucu Buket Aydın’ın “Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili neden talimatı bizzat ben verdim açıklaması yaptınız ve neden daha sonra geri adım attınız” şeklindeki sorusuna, “Buket hanım hiç geri adım atmadım. Bayırbucak Türkmenleri katledilecek, sınır içinde manevra yapılıp bir daha vurulacak. Türk Hava Sahası yol geçen hanı değil. Ben çıkar talimatı ben verdim derim, Silahlı Kuvvetleri zorda bırakmam dedim. Ama en baştan verili talimattır bu, o anda verilmez bu talimat, önceden verilir. Bugün Sayın Cumhurbaşkanının yaptığı gibi birilerinin üzerine yükü atıp kenara çekilmem. Talimatı ben verdim, sorumluluk bana aittir. Kendi silahlı kuvvetlerimizi korumak için yaptığım bir açıklamadır o. Hiç tereddütüm olmadı. Bugün olsa gereğinin yapılması talimatını o zaman da veririm” diye yanıtladı.

Rus uçağı vuran başkan gibi başkan

Davutoğlu’nun paylaştığı bu videoya ise sosyal medya kullanıcılarından birbirinden ilginç yorumlar geldi.

Yapılan bir paylaşımda, “Rus uçağı vuran başkan gibi başkan. Biji serok NATO Ahmet” denirken bir başka sosyal medya kullanıcısı ise İdlib’te 34 askerimiz şehit edildikten sonra Rusya’ya giden Türk heyetinin iki dakika kapıda bekletilmesini hatırlatarak şu yorumu yaptı: “Birileri de 34 Türk askeri Rus uçaklarının bombardımanı sonucunda şehit olunca Moskova’da Putin’in ayağına gitti ve 2 dakika kapıda bekletildi”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri