Ana SayfaTürkiyeDEDAŞ, Batman'da 85 yaşındaki kadın ve engelli oğlunun oturduğuı evin elektriğini kesti

DEDAŞ, Batman’da 85 yaşındaki kadın ve engelli oğlunun oturduğuı evin elektriğini kesti

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ), kaçak elektrik kullandığı öne sürülen 85 yaşındaki Peyruza Tola ve engelli oğlu Feremez Tola'nın yaşadığı evin elektriklerini kesti

DEDAŞ, kaçak elektrik kullandığı öne sürülen 85 yaşındaki engelli kadının elektriklerini kesti. Kaçak elektrik kullandığı nedeniyle 5 bin 500 TL para cezası uygulandı.

85 yaşındaki Peyruza Tola ile engelli oğlunun yaşadığı evin elektrikleri geçtiğimiz hafta DEDAŞ yetkilileri tarafından kesildi.

Hasta ve engelli olan yaşlı nine, kendisi gibi hasta ve engelli olan oğlu ile birlikte bir haftadır karanlıkta oturuyor. Batman’da derme çatma bir evde ikamet eden 85 yaşında Peyruze Tola ve engelli oğlu Feremez Tola, yaklaşık 6 ay önce kaçak elektrik kullandıkları gerekçesiyle kendilerine 5 bin 500 TL para cezasının kesildiğini belirtti. Yaşlı anne ve oğlu ikisinin de ayda 1.200 TL’ye tekabül eden özürlü maaşı dışında gelirlerinin olmadığını, kirada oturduklarını ve genelde komşularının yardımıyla geçindiklerini söylediler.

Komşuları da, eski hat nedeniyle dışarıdan kendilerine otomatik ceza kesilen yaşlı anne ve oğlunun mağdur durumda olduğunu ifade etti. Cezayı ödeyemedikleri için karanlıkta kaldıklarını söyleyen yaşlı kadın “Evimde oturacak hiçbir şeyim yok, oğlumda ben de özürlü maaşı alıyoruz toplam gelirimiz 1.120 liradır. Çoğu zaman yemek ve birçok ihtiyacımızı sağ olsun komşular tedarik ediyor Allah hepsinden razı olsun. 6 ay önce kaçak ekipler bize 5 bin 500 lira cezai işlem yaptılar ve benim oğlum aylık gelirimiz bin 120 lira nasıl ödeyelim. Yetkililerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri