Ana SayfaMagazinDefne Samyeli'den Sedat Peker'e sert tepki! Defne Samyeli'yi kızdıran olay ne?

Defne Samyeli’den Sedat Peker’e sert tepki! Defne Samyeli’yi kızdıran olay ne?

Defne Samyeli'den Sedat Peker'e sert tepki! Defne Samyeli'yi kızdıran olay ne? Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Defne hanım tweeti ortalığı karıştırdı.

Defne Samyeli’den Sedat Peker’e sert tepki! Defne Samyeli’yi kızdıran olay ne? Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Defne hanım tweeti ortalığı karıştırdı.

Defne Samyeli’den  Sedat Peker’e sert tepki

Yakalama kararı bulunduğu için yurt dışına kaçan suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medyada kendisine yönelik yapılan “Tecavüzcü pislik” etiketinin gündem olmasıyla küplere bindi. Peker, konuyla ilgili sosyal medya hesabından ard arda paylaşımlar yapmaya başladı.

Yaptığı bu paylaşımlardan en dikkat çeken tweet “Daha önce de söylemiştim. Havlamasını bilmeyen it, eve kurt çağırır diye. Hiçbir zaman suçlanmadığım bir olayı böyle gündem yaparsanız öyle bir şey yaparım ki, ben de Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!” tweeti oldu.

Peker’in iddiasındaki ‘Defne Hanım’ın, Defne Samyeli olduğu konuşulmaya başlanınca ortalık iyice karıştı. Sosyal medyada “defne” hashtag’i trendtopic listesinin üst sıralarında yer aldı. İddiaların hedefi haline gelen Türkiye’nin eski güzellik kraliçesi Defne Samyeli, o iddialara cevap verdi.

Sosyal medyada fitili ateşlenen iddialara Samyeli de sosyal medyadan yaptığı açıklamarla cevap verdi. Twitter hesabında iddiaları sert bir dille yalanlayan Samyeli’ni yaptığı paylaşım ise şöyle: “Ben o Defne Hanım değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweetlerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği ‘Defne Hanım’ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne’ler durduk yere zan altında kalmaz iftiraya uğramaz.

Yayınlarında sık sık Allah’a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur’an’ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de ‘kul hakkı’na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım.”

 

Sedat Peker’in iddialarına açıklık getirmeye davet eden Samyeli, “erkek gibi olmak bunu gerektirir” dedi. Sedat Peker’in kızı hakkındaki hassasiyetine atıfta bulunan Samyeli kendisinin de birinin evladı olduğunu hatırlatarak: “Bir kul, bir birey, bir kadın, bir anne, bir kız kardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen ‘erkek gibi olmak’ bunu gerektirir.” sözleriyle Peker’in konuya açıklık getirmesini istedi.

Sosyal medyada Defne Samyeli’ye yapılan itibar suikastına organize suç örgütü Sedat Peker’den saatler sonra özür açıklaması geldi.
Kastettiği kişinin Defne Samyeli olmadığını söyleyen Peker, “Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kastetmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri