Ana SayfaTürkiyeYaklaşıyor yaklaşmakta olan! Abdurrahman Dilipak: Kabine mutlaka değişecek

Yaklaşıyor yaklaşmakta olan! Abdurrahman Dilipak: Kabine mutlaka değişecek

Çağlar Cilara bugün YouTube kanalında gazeteci-yazar AbdurrahmanDilipak’ı konuk etti. Dilipak kurulacak olan yeni parti ve AK Parti’den beklenen kabine revizyonu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti hakkında konuşan Abdurrahman Dilipak, “Gördüğüm kadarıyla 4 eğilimi toplayan ANAP benzeri bir oluşum düşünülüyor. Merkez sağ bile değil. Soldan da CHP’den de milletvekili alabilecek, oy alabilecek merkez bir parti dizayn edilmeye çalışılıyor. Eylülden sonra programının ortaya çıkmasının ardından toplumda göreceği olumlu ya da olumsuz tepkiler CHP için de yol gösterici olacaktır. Çünkü bu yeni bir durum. Sadece AK Parti’yi etkileyecek bir süreçten bahsetmiyoruz. CHP’yi, MHP’yi ve İYİ Parti’yi de etkileyecek bir süreçten söz ediyoruz. Yeni bir durumla karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

“Karanlığın en koyun anı aydınlığa en yakın olduğu zamandır” diyen Dilipak 

“Kabinede değişim beklentisi çok yüksek. Belki bu hafta, belki bayramdan sonra mutlaka bu gerçekleştirilecek. Gerçekleştirmezse bunun siyasi bir karşılığı olur. AK Parti’de yönetimde yeni duruma ilişkin yeni bir yapılaşma olursa o zaman İYİ Parti ve MHP nereye gidecek onu da görmek lazım.” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz