Ana SayfaTürkiyeDeliler film ekibi Kar Film Festivali'nde iletişimcilerle buluştu

Deliler film ekibi Kar Film Festivali’nde iletişimcilerle buluştu

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 15. Kar Film Festivali kapsamında Nene Hatun Kültür ve Gösteri Merkezinde gerçekleştirilen söyleşide Deliler filmi senaristi İbrahim Ethem Arslan ve oyuncu Safa Tabur, iletişimcilerle bir araya geldi.

Kar Film Festivali’ni arkadaşları arasında, takip edilesi bir festival olarak niteleyen İbrahim Ethem Arslan, Deliler filmi için “Cem Uçan’ın 10 yıldır hayalini kurduğu bir projeydi” ifadelerini kullandı. Film bütçesinden kostümüne, prodüksiyonundan oyuncusuna her şey hayal ettiğinizden daha da iyi oldu dedi.

“Türk milliyetçiliği yasaklanıyor”

Deliler filminin Türkiye’de çekilen en yüksek bütçeli sinema filmi olduğunu söyleyen Arslan, Filmin milliyetçilik gerekçesiyle Almanya’da yasaklandığını ve 300 Spartalı, Truva, Vikingler gibi birçok projede milliyetçilik yapıldığını ama Türk milliyetçiliği yapıldığında önlerine set çekildiğini belirtti. “Almanya’daki Türk vatandaşlarımızın varlığından dolayı filmin etki yaratacağı düşüncesiyle yasaklandı “ dedi.

Deliler film ekibinden oyuncu Safa Tabur ise daha önce Sevda Kuşun Kanadında dizisi ile Erzurum’a geldiğini, ve Kar Film Festivalinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Deliler filminde rol almaktan ve Cem Uçan, İbrahim Ethem Arslan gibi değerli isimlerle çalışmanın gurur verici olduğunu dile getirdi. Film’deki Eren Bülbül sahnesi hakkında ise ödül almış bir senaristin gönderdiği 35 sayfalık senaryodan esinlenerek sahneyi çektiklerini ifade eden Tabur, “Türk kültürüne hakim olmayan bir senaryoydu. Eren’in dedesini ve Eren’i, Deliler Ocağından yetişen, Müslüman fakat gizli Müslüman olarak verdik, senaryoyu kendimiz tasarladık ve Eren’e Selam Verelim İstedik” diye konuştu.

Film’e adını veren Deliler, Osmanlı ordusuna kılavuzluk eden ve en ön safhada yer alan savaşçılardır

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz