Ana SayfaTürkiyeDemirören'de dev operasyon! Medyasını satıyor... Erdoğan'ın onayı bekleniyor

Demirören’de dev operasyon! Medyasını satıyor… Erdoğan’ın onayı bekleniyor

Daha önce Turkuaz Medya’ya satılacağı yönünde dedikodulara konu olan Demirören Grubu’nun elindeki medya yapılanmasının Katarlılara satılmak istendiği öğrenildi. Yıldırım Demirören kimsenin izlemediği, büyük bir güven kaybı yaşayan medyanın satışı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan onay bekliyor.

Demirören Grubu, Nisan 2018’de 916 milyon dolara Hürriyet, Posta, Fanatik gazeteleriyle Kanal D ve CNN Türk televizyonlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda yayın kuruluşunun sahibi olmuştu.

Doğan Grubu sahibi olduğu Doğan Gazetecilik, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık, Doğan TV Holding, Doğan Haber Ajansı, Doğan Dağıtım Satış Pazarlama, Doğan İnternet Yayıncılığı ve Yatırım, Doğan Media International GmbH ve Mozaik İletişim Hizmetleri’ndeki paylarının tamamını 916 milyon dolara Demirören Grubu’na devretmişti. Veryansın TV‘nin aktardığı bilgilere göre hükümet basını haline gelen, birçok değişiklik yaşanan gazete ve televizyonlara vatandaşların güveninin oldukça azaldığı ortaya çıkmıştı.

Şimdi de yepyeni bir iddia konuşuluyor. Demirören grubunun bu medya kuruluşlarını çok da almak istemediği ancak iktidarın zorlamasıyla almak zorunda kaldığı iddiaları ortaya atılmıştı.

Edinilen bilgilere göre, Demirören’in medyayı yürütmekte zorlandığı, bu kuruluşların ekonomik olarak büyük bir yük olduğu bundan dolayı elden çıkarmak istediğini, bunun için de bu konuda ilgili kişilere bu talebi ilettiği konuşuluyor.

İş dünyasında ve holding içerisinde konuşulanlara göre, Demirören’in bir süredir bu konuyu düşündüğü, çıkış için bir çözüm aradığı bunun için de gözünü Katar’a diktiği belirtiliyor.

Demirören’in satışta çok istekli olduğu ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu konuda ne diyeceği merak konusu.

Erdoğan’ın koronavirüs sonrası ilk ziyareti de Katar’a yapması dikkat çekmişti.

Demirören grubuna ait ajanlar, gazeteler, televizyonlar ve radyolar şöyle: Demirören Haber Ajansı, Milliyet, Hürriyet, Posta, Hürriyet Daily News, Fanatik, Kanal D, CNN Türk, Teve 2, Dream Tv, D-Smart, Radyo D, CNN Türk Radyo, Euro D.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri