Ana SayfaTürkiyeDemirören'in borçları için 1.5 milyar dolarlık yapılandırma

Demirören’in borçları için 1.5 milyar dolarlık yapılandırma

Yıldırım Demirören’in sahibi olduğu Demirören Holding’in Ziraat Bankası’ndan aldığı 1.5 milyar dolarlık borç için yapılandırma yolları aradığı öğrenildi.

Demirören Holding’in 2018 yılında Doğan Medya grubunu satın almak için Ziraat Bankası’ndan aldığı 700 milyon dolarlık kredinin akıbeti merak edilirken dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

Bloomberg’de yer alan haberde, Hürriyet, Milliyet, Kanal D gibi yayın kuruluşlarının sahibi Demirören Holding’in Ziraat Bankası’yla sürdürülen görüşmelerde daha önce kullanılan 700 milyon dolarlık kredi ile 150 milyon dolarlık faizin yeniden yapılandırılmasının ele alındığı kaydedildi.

Haberde, yeniden yapılandırmanın gazete okuru ve TV izleyici sayısında yaşanan düşüşle baş etmeye çalışan gruba yardımcı olacağı değerlendirmesinde bulundu.

Demirören’in söz konusu krediyi kullanmasından bu yana TL’nin dolar karşısında yaklaşık yüzde 50 değer yitirdiğine de dikkat çekildi.

Yeniden yapılandırılması görüşülen kredilerin geri kalan kısmının ise Milli Piyango gibi diğer şirket satın alımlarında kullanılanlar olduğu belirtildi. Öte yandan borcun birikmiş faizlerle birlikte 850 milyon dolara ulaştığı da iddia edildi.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri